Recenze: Mailkit pro perfektní personalizaci

Marek Wiener 16 / 05 / 2016

Hodnocení: 1 ×

Recenze: Mailkit pro perfektní personalizaci

Zkušenosti s Mailkitem

Jak už někteří víte, v oblasti e-mailového marketingu preferuji službu Mailchimp, nicméně v poslední době jsem začal koketovat se službou Mailkit, která mě mile překvapila.

Obě tyto služby jsou dost srovnatelné. Mají stejný obchodní model, avšak liší se v maličkostech. A právě tyto maličkosti jsem se rozhodl v tomto článku vyhodnotit. A proč vlastně testuji nový e-mailový nástroj?

Doručitelnost emailů

Na internetu je docela dost článků o tom, jak je Mailchimp blokován některými e-mailovými službami, nicméně já tyto informace potvrdit nemohu. Mailchimp po této stránce dle mého názoru funguje v pořádku. V čem však vidím u Mailkitu výhodu, jsou náhledy vzhledu e-mailů u jednotlivých klientů nebo služeb.

Mailkit pro perfektní personalizaci

Uživatelské prostředí

Mailkit je v tomto pohledu daleko za Mailchimpem. Přestože uživatelské prostředí Mailkitu nevypadá úplně podle mých představ, nemůžu říct, že bych se v některých funkcích nevyznal, jen je potřeba si zvyknout na to, že prostředí je zde trochu pozadu.

Zázemí poskytovatele

Mailkit má helpdesk podporu v pracovní dny a pro zákazníky s vyššími objemy rozesílek i o víkendech. To je samozřejmě jedna z největších výhod, protože zkušenosti uživatelů s podporou u Mailchimpu nejsou vůbec dobré. Také čeština v uživatelském prostředí může být pro některé marketingové specialisty vítána.

SPAM skóre

Mailkit vyhodnocuje každou rozesílku pomocí spam skóre. U Mailchimpu jsem nic podobného zatím nenašel, a proto se jen těžko usuzuje, jaká je opravdu doručitelnost Mailchimpu a skutečná kvalita vaší rozesílky.

Personalizace

K Mailkitu jsem se dostal hlavně kvůli personalizaci. S Mailkitem je možné rozesílat personalizované e-maily až podle 25 různých příznaků. Tyto příznaky si samozřejmě můžete různě nastavit nebo případně vycházet z vaší e-mailové databáze, pokud příznaky k e-mailům vedete.

 

S Mailkitem mě čeká ještě hodně práce, ale už teď můžu říct, že mě mile překvapil :-) Pokud chcete vyzkoušet Mailkit, stačí se zaregistrovat přímo na jejich stránkách www.mailkit.cz a do 1 minuty můžete testovat.

 

Blog o online marketingu

Perfektně zvládnutý Facebook a Instagram

Jak na reels a stories
Šablona, jak na Reels a Stories, která dokonale ukazuje principy viditelných ploch.

Více o Reels a Stories

Vložte názor k článku: Recenze: Mailkit pro perfektní personalizaci

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Hanes 03.07.2017 10:04

U Mailkitu oceňuji náhledy, kdy je opravdu přesně vidět, jak se na daném zařízení zobrazí. Zatím nikde jinde jsem podobnou služby neviděl.

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Jak na doručitelnost newsletterů

  Jak na doručitelnost newsletterů

  Posíláte ve firmě newslettery a neměříte jejich doručitelnost?

  ZOBRAZIT
 • Personalizovaný e-mailing je skvělý nástroj

  Personalizovaný e-mailing je skvělý nástroj

  Umění je však použít jej správně

  ZOBRAZIT
 • Jak vytvořit newsletter

  Jak vytvořit newsletter

  Přehled zajímavých newsletterů pro inspiraci

  ZOBRAZIT