Stiskni enter nebo vyhledávání zruš pomocí tlačítka esc.

Jak pracovat s XML feedy?
  0

Jak pracovat s XML feedy?

Jednoduše, hlavní je správná struktura dat

Práce s XML feedy je jedna z nejzajímavějších aktivit pro správce online kampaní, e-shopaře a analytiky. A co že je to ten XML feed? Jedná se datový soubor, který slouží k exportu zboží. Když tedy znáte takový soubor vašeho partnera, konkurenta nebo dodavatele, můžete tak jednoduše načítat jeho aktuální data a dále s nimi nakládat, a to na několika úrovních, viz příklady níže.

Produkty v e-shopu

Nejčastějším způsobem využívání XML feedu je načítání zboží od dodavatelů do e-shopu. Ušetříte tak moře času a peněz, protože položky se již nemusí otrocky jeden po druhém ručně zadávat do systému. V e-shopech se však XML feedy už používají spíš pro automatické importy. Nejedná se však o ty jednorázové, ale takové, které se aktualizují na denní bázi – nové produkty se přidávají automaticky.

Data v online nástrojích

Jeden z dalších způsobů práce s XML feedy může být i práce v online nástrojích jako je Mergado, Power BI, Google Data Studio nebo Keboola. Díky těmto pomocníkům tak můžete pracovat s elementy nejen vašeho feedu, ale i toho konkurenčního, a dále také detailně sledovat změny či aktuální trendy prodejích, případně jiné důležité informace.

Vážně nevážně

Zní to všechno zajímavě a lákavě, nemyslíte? Bohužel se však můžete setkat s takovými datovými soubory, které je nutné několikrát přegenerovávat a upravit tak, aby s nimi mohlo dále pracovat. Občas se totiž stane, že obdržíte feedy ve stavu, který neodpovídá žádné struktuře (např. Heurece, Shoptetu) a pak musíte zručně improvizovat, abyste je dostali do potřebné podoby.

Zkrátka a dobře, práce s XML feedy není žádná věda, spíše zábava. Pozor ale, můžete si podstatně ukrojit z pracovní doby, pokud je nedostanete ve vhodném formátu.

Vložit názor k článku: Jak pracovat s XML feedy?

Nápověda k heslu: Kolik je 3+6 (napište slovy).