Jak pracovat s XML feedy?

Marek Wiener 17 / 02 / 2023

Hodnocení: 0 ×
 • Podcast
 • 0:00
 • --:--

Jak pracovat s XML feedy?

Jednoduše, hlavní je správná struktura dat

Práce s XML feedy je jedna z nejzajímavějších aktivit pro správce online kampaní, e-shopaře a analytiky. A co že je to ten XML feed? Jedná se datový soubor, který slouží k exportu zboží. Když tedy znáte takový soubor vašeho partnera, konkurenta nebo dodavatele, můžete tak jednoduše načítat jeho aktuální data a dále s nimi nakládat, a to na několika úrovních, viz příklady níže.

Produkty v e-shopu

Nejčastějším způsobem využívání XML feedu je načítání zboží od dodavatelů do e-shopu. Ušetříte tak moře času a peněz, protože položky se již nemusí otrocky jeden po druhém ručně zadávat do systému. V e-shopech se však XML feedy už používají spíš pro automatické importy. Nejedná se však o ty jednorázové, ale takové, které se aktualizují na denní bázi – nové produkty se přidávají automaticky.

Data v online nástrojích

Jeden z dalších způsobů práce s XML feedy může být i práce v online nástrojích jako je Mergado, Power BI, Google Data Studio nebo Keboola. Díky těmto pomocníkům tak můžete pracovat s elementy nejen vašeho feedu, ale i toho konkurenčního, a dále také detailně sledovat změny či aktuální trendy prodejích, případně jiné důležité informace.

Vážně nevážně

Zní to všechno zajímavě a lákavě, nemyslíte? Bohužel se však můžete setkat s takovými datovými soubory, které je nutné několikrát přegenerovávat a upravit tak, aby s nimi mohlo dále pracovat. Občas se totiž stane, že obdržíte feedy ve stavu, který neodpovídá žádné struktuře (např. Heurece, Shoptetu) a pak musíte zručně improvizovat, abyste je dostali do potřebné podoby.

Zkrátka a dobře, práce s XML feedy není žádná věda, spíše zábava. Pozor ale, můžete si podstatně ukrojit z pracovní doby, pokud je nedostanete ve vhodném formátu.

Blog o online marketingu

Speciální promo kódy Google Ads


Získejte dotaci 25 000 Kč na kampaně v Google Ads. Napište mi.

Chci promo kód

Vložte názor k článku: Jak pracovat s XML feedy?

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Basecamp, přátelská appka pro hladké řízení projektů

  Basecamp, přátelská appka pro hladké řízení projektů

  Zjednodušte si svou práci a komunikaci

  ZOBRAZIT
 • Dostaňte se na kobylku svojí cílové skupině

  Dostaňte se na kobylku svojí cílové skupině

  Pátrejte, analyzujte a definujte

  ZOBRAZIT
 • Jak jsme začali využívat Fakturoid

  Jak jsme začali využívat Fakturoid

  Nový fakturační software se nám vyplatí po všech stránkách

  ZOBRAZIT