Rady a tipy

 • Máte krizový marketingový plán? Hodnocení: 0 ×

  Máte krizový marketingový plán?

  A mohl bych ho vidět?

  V těchto týdnech mě napadá stále více témat v souvislosti s aktuálně probíhajícím nouzovým stavem. Každý z nás musí chápat, že situace na trhu se mění z minuty na minutu a je potřeba si uvědomit, že včasné rozhodování vám může zjednodušit podnikání v následujících dnech, týdnech i měsících. Jaké úpravy dělají moji klienti a které skupiny podnikání jsou nejvíce ohrožené?

 • Recenze na e-shopové řešení Webczech Hodnocení: 0 ×

  Recenze na e-shopové řešení Webczech

  Poctivý průměr, který neurazí

  Abych jen nekroužil kolem aktuálního tématu COVID-19, mám tu pro rozptýlení recenzi na Webczech, další z nabídky e-shopových systémů. Ty testuji velmi rád a dělám to v podstatě neplánovaně, protože s každým novým zákazníkem mám příležitost otestovat si také něco nového, ať už jde o nějaký zajímavý nástroj nebo e-shopové řešení, jiné než známý Shoptet, Opencart nebo Prestashop.

 • Jarní novinky z online marketingu Hodnocení: 0 ×

  Jarní novinky z online marketingu

  Nasajte čerstvé informace a inspiraci

  Čas běží tryskem. Vánoce jsou ty tam a ne příliš silná zima urychlila vyhlížení jara, proto jsem se rozhodl sepsat pár aktualit z oblasti online marketingu.

 • Kdy se pustit do kategorizačního feedu? Hodnocení: 0 ×

  Kdy se pustit do kategorizačního feedu?

  Vyzkoušejte nástroj pro efektivní online marketing

  O XML feedech jsem tady na blogu už psal v několika článcích. Nejčastěji šlo o použití produktových dat ve zbožových srovnávačích. Nyní jsem se však rozhodl podívat na další příbuzné téma, a jak už z názvu vypovídá, bude se týkat kategorizačního feedu, který může být velmi zajímavým a efektivním marketingovým nástrojem.

 • Víte, jak vyzrát na Google Merchant Center? Hodnocení: 0 ×

  Víte, jak vyzrát na Google Merchant Center?

  Pozor na porušování zásad

  Nejčastějším problémem při používání služby Google Merchant Center bývá porušování zásad. Nastavení této služby není zas tak složité, ale případné řešení problémů vám může přinést mnoho starostí a častokrát bude třeba využít služeb odborníka, který vám s tímto nástrojem pomůže. V tomto článku vám nastíním několik potíží, které jsem řešil a které považuji z hlediska e-commerce za nejzajímavější.

 • Opencart, nebo Shoptet? Hodnocení: 0 ×

  Opencart, nebo Shoptet?

  Srovnání těchto dvou e-shopových platforem

  V nedávné době jsem zpracoval analýzu e-shopového systému Opencart, a to z toho důvodu, že klientův e-shop byl příliš pomalý. Řešení rychlosti stránek je pro mě velmi důležité, jde totiž o jasný ukazatel, proč se e-shopu nedaří, např. pokud malý konverzní poměr.

 • Nezapomeňte na Valentýn Hodnocení: 1 ×

  Nezapomeňte na Valentýn

  14. únor - den svatého Valentýna

  Nezapomeňte na svátek všech zamilovaných. Přizpůsobte tomu i svůj marketing na Facebooku nebo v inzertních systémech. Připravil jsem pro vás pár nápadů na valentýnský akční leták :-)

 • Jak vyhodnocovat cíle, události a konverze? Hodnocení: 0 ×

  Jak vyhodnocovat cíle, události a konverze?

  Tipy pro pohodlnější analýzu dat

  Vyhodnocování cílů, událostí a konverzí je pro mě jednou z největších výzev, protože se jedná „čísla“ a následnou práci s nimi. U těchto analytických aktivit je potřeba se nejdříve přesvědčit, že nám data měří potřebné nástroje správně. Uvědomte si také, že někdy volba cílů, událostí a konverzí závisí na možnostech webové prezentace, potřebách klientů a zkušenostech online marketéra.