Znáte Google Optimize?

Marek Wiener 20 / 11 / 2021

Hodnocení: 0 ×
 • Podcast
 • 0:00
 • --:--

Znáte Google Optimize?

Přitažlivý nástroj pro A/B testování

Přestože se ve vodách online marketingu pohybuji už velmi dlouho, byla pro mě novinkou služba Google Optimize, ke které jsem se dostal čirou náhodou, když mě kolega požádal o pomoc. A protože zde na blogu chybí obsah na téma A/B testování, rozhodl jsem se o této službě od Google napsat více.
 
Jak už jsem trochu napověděl, tento nástroj je výtečným pomocníkem v oblasti e-commerce. Je založený na testování a zjišťování, která varianta na webu je pro uživatele přínosnější. Pojďme se ale rovnou podívat na příklad – Google Optimize nejvíce oceníte ve chvíli, kdy si nejste jisti, zda vám nějaký prvek na stránce přinese konverzi, ať už objednávku, odeslání formuláře nebo jiné přínosné kliknutí. Pokud třeba uvažujete o provozu chatovací aplikace na svých webových stránkách, můžete jej nejdříve otestovat na svém publiku, a chat tak spouštět pouze vybraným návštěvníkům. Jako cíl si zvolíte kliknutí na chat, spustíte daný experiment a po čase jednoduše vyhodnotíte.
 
Tento online nástroj, ač vypadá na první pohled složitě, je v podstatě dost jednoduchý. Je propojený s Google Analytics, takže pokud jej využíváte, tak cíle vyberete snadno a nebudete je muset nějak složitě nastavovat.
 
Jak experimentovat s Google Optimize? 

 • A/B testování
 • Test s více proměnnými
 • Test přesměrování 
 • Personalizace
 • Banner Covid-19 (zřejmě dočasná funkce)

Kromě prvního zmíněného A/B testování se už ale jedná o poměrně pokročilé funkce, takže pro začátek se doporučuji zaměřit pouze na něj a až následně zkoušet složitější experimenty.

Jak na A/B testování?

Uvidíte, že funguje poměrně jednoduše. Nastavíte obvykle dvě verze experimentu: původní a novou s úpravou, poté zacílíte, tedy přidáte stránky, na kterých má test probíhat. Mezi další nastavení patří měření, kde stačí propojit s Google Analytics a vybrat primární cíl.
 
Aktuálně provádím testování prostřednictvím Google Optimize i tady na svém blogu. Pokud získám zajímavé a podnětné zkušenosti, můžete se těšit na další článek.

Blog o online marketingu

Audit PPC kampaní

Google Ads
A jaké je vaše skóre optimalizace. Požádejte o pomoc nebo si nechte provést kontrolu PPC reklam.

Požádat o audit

Vložte názor k článku: Znáte Google Optimize?

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Užijte si kreativní zábavu s aplikací Coggle!

  Užijte si kreativní zábavu s aplikací Coggle!

  Praktická tvorba map a diagramů

  ZOBRAZIT
 • Organizaci projektů nově řešíme v aplikaci Freelo

  Organizaci projektů nově řešíme v aplikaci Freelo

  I přes jeho cenu za to stojí

  ZOBRAZIT
 • Nejlepší řešení pro technickou podporu?

  Nejlepší řešení pro technickou podporu?

  Najděte ten váš pravý helpdesk

  ZOBRAZIT