Proč nepřecházet zbrkle na protokol HTTPS

Marek Wiener 10 / 09 / 2015

Hodnocení: 3 ×

Proč nepřecházet zbrkle na protokol HTTPS

Aktuální informace o indexování HTTP a HTTPS

Google tlačí na majitele webových stránek nebo společnosti, které tyto stránky tvoří, aby urychleně přešli na zabezpečený protokol HTTPS. Nyní se však ukazuje (alespoň pro český trh), že to není úplně tak dobré uspěchat. A v čem je vlastně problém, to se dozvíte v tomto článku.

Přechod webu na HTTPS

Vývojový tým Seznam.cz upozornil na situaci, že nyní pracuje na řešení problémů s výsledky řazení webů provozujících právě na zabezpečeném protokolu HTTPS. Bohužel přechod díky Googlu, který tyto weby upřednostňuje, se výrazně urychlil a ve vyhledávání na Seznamu se tak změny nyní více projevují, zejména tedy tam, kde weby fungují na HTTPS.

 

Vsuvka: Kde otestovat vydavatele certifikátu a kvalitu HTTPS domény?
Využijte nástroj SSLlabs, který vám ukáže, jaký druh certifikátu používáte, jeho validitu nebo platnost certifikátu apod. Test své domény můžete provést zde https://www.ssllabs.com/ssltest/

 

Přesné vyjádření Seznamu raději přímo cituji: "V poslední době řada webů přechází z http na https. Jsme rádi, že se tak děje, protože https weby jsou obecně bezpečnější. Tento přechod v současnosti bohužel někdy přináší problémy v řazení výsledků hledání. Na úpravě pracujeme, a proto v tuto chvíli doporučujeme přechod na protokol https prozatím odložit. O vývoji samozřejmě budeme dále informovat."

 

Více najdete přímo na blogu Seznamu, který se věnuje fulltextovému vyhledávání http://fulltext.sblog.cz/2015/07/09/aktualni-informace-o-indexovani-https/.

 

Seznam dále podle svého vyjádření nehodlá upřednostňovat weby s HTTPS, a tak bude stále záležet na tom, jak kvalitní obsah pro návštěvníka nabízíte. Seznam také doporučuje v případě úvahy přechodu na HTTPS vašich stránek postupovat přesměrováním staré URL adresy na novou. 

 

Vsuvka: Co je to komunikace s vyhledávacím robotem pomocí protokolu HTTPS?
HTTPS je v informatice nadstavba síťového protokolu HTTP. Umožňuje zabezpečit spojení mezi webovým prohlížečem a webovým serverem před podvržením dat  odposloucháváním a umožňuje i ověřit identitu protistrany. HTTPS používá protokol HTTP, ale přenášená data jsou šifrována pomocí SSL či TLS a standardní port na straně serveru je 443. O HTTP / HTTPS se můžete také dočíst v nápovědě od Seznamu zde http://napoveda.seznam.cz/cz/protokol-https/

Blog o online marketingu

Audit PPC kampaní

Google Ads
A jaké je vaše skóre optimalizace. Požádejte o pomoc nebo si nechte provést kontrolu PPC reklam.

Požádat o audit

Vložte názor k článku: Proč nepřecházet zbrkle na protokol HTTPS

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Greg 27.08.2015 18:19

Zkuste zjistit na hostingu, některé hostingy https nabízí, ale většinou si připlatíte. Existují i certifikované autority jako je Zoner apod.

Greg 27.08.2015 18:19

Zkuste zjistit na hostingu, některé hostingy https nabízí, ale většinou si připlatíte. Existují i certifikované autority jako je Zoner apod.

Honza, jak nastavit https:// ? 26.08.2015 18:38

Dobrý den, neví někdo jak nastavit https:// ?

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Víte, co je udržovací marketing?

  Víte, co je udržovací marketing?

  Zajímavý nápad pro určité fáze vaší firmy

  ZOBRAZIT
 • Webinář: Ladíme produktový marketing

  Webinář: Ladíme produktový marketing

  Segmentace produktů na maximum

  ZOBRAZIT
 • Jak na XML feed pro zónu značek Aukro

  Jak na XML feed pro zónu značek Aukro

  Jak na XML feed pro zónu značek Aukro

  ZOBRAZIT