Stiskni enter nebo vyhledávání zruš pomocí tlačítka esc.

Proč nepřecházet zbrkle na protokol HTTPS
  3

Proč nepřecházet zbrkle na protokol HTTPS

Aktuální informace o indexování HTTP a HTTPS

Google tlačí na majitele webových stránek nebo společnosti, které tyto stránky tvoří, aby urychleně přešli na zabezpečený protokol HTTPS. Nyní se však ukazuje (alespoň pro český trh), že to není úplně tak dobré uspěchat. A v čem je vlastně problém, to se dozvíte v tomto článku.

Přechod webu na HTTPS

Vývojový tým Seznam.cz upozornil na situaci, že nyní pracuje na řešení problémů s výsledky řazení webů provozujících právě na zabezpečeném protokolu HTTPS. Bohužel přechod díky Googlu, který tyto weby upřednostňuje, se výrazně urychlil a ve vyhledávání na Seznamu se tak změny nyní více projevují, zejména tedy tam, kde weby fungují na HTTPS.

 

Vsuvka: Kde otestovat vydavatele certifikátu a kvalitu HTTPS domény?
Využijte nástroj SSLlabs, který vám ukáže, jaký druh certifikátu používáte, jeho validitu nebo platnost certifikátu apod. Test své domény můžete provést zde https://www.ssllabs.com/ssltest/

 

Přesné vyjádření Seznamu raději přímo cituji: "V poslední době řada webů přechází z http na https. Jsme rádi, že se tak děje, protože https weby jsou obecně bezpečnější. Tento přechod v současnosti bohužel někdy přináší problémy v řazení výsledků hledání. Na úpravě pracujeme, a proto v tuto chvíli doporučujeme přechod na protokol https prozatím odložit. O vývoji samozřejmě budeme dále informovat."

 

Více najdete přímo na blogu Seznamu, který se věnuje fulltextovému vyhledávání http://fulltext.sblog.cz/2015/07/09/aktualni-informace-o-indexovani-https/.

 

Seznam dále podle svého vyjádření nehodlá upřednostňovat weby s HTTPS, a tak bude stále záležet na tom, jak kvalitní obsah pro návštěvníka nabízíte. Seznam také doporučuje v případě úvahy přechodu na HTTPS vašich stránek postupovat přesměrováním staré URL adresy na novou. 

 

Vsuvka: Co je to komunikace s vyhledávacím robotem pomocí protokolu HTTPS?
HTTPS je v informatice nadstavba síťového protokolu HTTP. Umožňuje zabezpečit spojení mezi webovým prohlížečem a webovým serverem před podvržením dat  odposloucháváním a umožňuje i ověřit identitu protistrany. HTTPS používá protokol HTTP, ale přenášená data jsou šifrována pomocí SSL či TLS a standardní port na straně serveru je 443. O HTTP / HTTPS se můžete také dočíst v nápovědě od Seznamu zde http://napoveda.seznam.cz/cz/protokol-https/

Vložit názor k článku: Proč nepřecházet zbrkle na protokol HTTPS

Nápověda k heslu: Kolik je 3+6 (napište slovy).