Stiskni enter nebo vyhledávání zruš pomocí tlačítka esc.

Power BI – pomocník pro analýzu dat a reporting
  3

Power BI – pomocník pro analýzu dat a reporting

Vyzkoušejte jeho funkce a klient bude jásat

V poslední době jsem se začal seznamovat s programem pro analýzu dat. Přišlo mi praktické, dovzdělat se i v této oblasti, protože stejně denně sedím v číslech a řeším, jak nejlépe vyhodnotit kampaně pro klienty.  

A proto jsem hledal sofistikované řešení, které by mi nabídlo nějaké funkce navíc oproti Excelu nebo jiným dostupným programům. Jedním z takových efektivních nástrojů je Power BI od společnosti Microsoft, který disponuje jak klasickou desktopovou verzí, tak je možné jej používat i online.  

A proč jsem hledal nadstandardní řešení pro analýzu dat? Odpověď je velmi jednoduchá – pokud máte na starosti kampaně s rozpočtem vyšším jak 100 000 za měsíc, tak je užitečné využít jakoukoli „pomoc“. Je však důležité, aby se vám s programem pracovalo snadno. Pravdou totiž je, že i já jsem se s aplikací Power BI dlouho seznamoval. A zdá se mi, že je vytvořen spíše pro západní trhy (zejména USA), kde je analytika více zakořeněná a využívaná.  

Čím mi Power BI vyhovuje?

Zejména svou širokou provázaností. Je možné jej totiž napojit na databázový server SQL, Keboolu nebo jednoduše importovat jakékoliv XML feedy. Samotné vyhodnocování, tvorba grafů a tabulek je potom doslova hračka. Pokud disponujete kvalitní datovou sadou, tak vytvoření sestavy je opravdu skvělá věc, a data tak máte pro zákazníka připravené jako na podnose.  

Zajímavostí na Power BI je rozdíl mezi desktopovou a online verzí. Aplikace přes desktop funguje jen pro Windows a disponuje mnoha funkcemi. Jsou to např. exporty dat prostřednictvím XML feedů a další formáty, které v online verzi nenajdete. Proto doporučuji používat klasickou verzi a publikovat z ní veškeré data, ke kterým chcete mít následně přístup online.  

Možnosti exportů

Export dat v Power BI

Co říct závěrem? Power BI mě opravdu mile překvapil. Je to skvělý doplněk programu Microsoft Excel, díky kterému vytvoříte efektivní reporting a jednoduše synchronizujete data.

 

Náhled pracovní plochy Power BI

Náhled pracovní plochy Power BI

Náhled pracovní plochy Power BI

Náhled pracovní plochy Power BI

 

Vložit názor k článku: Power BI – pomocník pro analýzu dat a reporting

Nápověda k heslu: Kolik je 3+6 (napište slovy).