Organizaci projektů nově řešíme v aplikaci Freelo

Marek Wiener 20 / 02 / 2022

Hodnocení: 0 ×
 • Podcast
 • 0:00
 • --:--

Organizaci projektů nově řešíme v aplikaci Freelo

I přes jeho cenu za to stojí

Další z mých testů, respektive recenzí na zajímavé pomocníky, bude patřit online aplikaci Freelo, která pochází z rukou tuzemských vývojářů. Jedná se o apku na správu úkolů, ale není to jen obyčejný úkolovník, nýbrž profesionální nástroj na řízení celých projektů a týmů.
 
K hledání nového nástroje mě v poslední době dohnalo hned několik důvodů. Nejdříve mě požádal jeden klient, který chtěl mít podrobný přehled o stráveném čase stejně jako v aplikaci Toggl, ale zároveň i s veškerými funkcemi, které nabízí správce projektů Trello. To mi  v současné době pomalu přestávalo vyhovovat, protože se při komplikovanějších projektech stávalo nepřehledným. Hledal jsem tedy čistě řádkové řešení, které bude umět spravovat úkoly a také měřit odpracovaný čas. V mém hledáčku proto zakotvily dvě aplikace, které nejvíce odpovídaly mým požadavkům –  Freelo a také Flowii. 


 
Freelo se řadí mezi nejlepší řešení, které jsem na trhu našel. Bohužel tomu odpovídá i jeho cenová politika. Aktuálně aplikaci používáme v placené verzi a zkoušíme, co nám přinese. Pravdou je, že převod z Trella do Freela jsme řešili manuálně, protože jsme museli změnit logiku myšlení, fungování i řízení našich projektů.

Co si od Freela slibuji?

Rozhodně se těším, až lépe zanalyzuji projekty. Kolik mi zaberou času ty náročnější a jestli náhodou nedochází k nějakým vícepracím. Zároveň chci zlepšit efektivitu práce a zaměřit se na kvalitnější a podrobnější interní reportování činnosti. 
 
Hlavní funkce, kterými Freelo splňuje naše požadavky:

 • Jednoduché řádkovité zobrazování tasků/projektů
 • Časování jednotlivých aktivit
 • Kalendář

Další funkce, které oceňuji, ač jsou nad rámec našich potřeb:

 • Přidávání štítků a stavů
 • Různé hodinové sazby
 • Ukládání souborů k projektům
 • Faktury a další souhrny
 • Notifikace

Jak už jsem zmínil, Freelo je poměrně drahá aplikace, a proto je dobré se zamyslet, jak efektivně využívat všechny nabízené funkce. Bohužel tarify jsou rozdělené spíše do úrovně velikosti firmy, takže pokud nemusíte řešit fakturační ani jiné přehledy, notifikace či ukládání souborů, budete nejspíš platit za položky, které nepotřebujete. 

Má Freelo mouchy?

Má, asi jako každý nástroj. Z pohledu kalendáře nabízí sice všechny potřebné vychytávky, ale synchronizace do Google kalendáře rozhodě neprobíhá zcela správně ani po pár týdnech plného provozu. 

A co Flowii?

Řeč byla také o aplikaci Flowii, u níž jsem zažil prozatím spíš zklamání. Nástroj by byl teoreticky zajímavý, ale časovač funguje pouze na úrovni zadání začátku a konce odpracovaného času. Stopy lze sice spustit, ale při práci reálně nevidíte aktuálně odpracovaný čas. Dále chybí vlastní kalendář, který by dokázal jednotlivé tasky rozdělit do časového horizontu. Tasky ovšem lze exportovat alespoň do Google kalendáře.
 
Vítězem mého testu je tedy určitě Freelo, které je ovšem vzhledem ke své ceně a využití funkcí cestou jen pro určitou skupinu zákazníků.

Blog o online marketingu

Audit PPC kampaní

Google Ads
A jaké je vaše skóre optimalizace. Požádejte o pomoc nebo si nechte provést kontrolu PPC reklam.

Požádat o audit

Vložte názor k článku: Organizaci projektů nově řešíme v aplikaci Freelo

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Power BI – pomocník pro analýzu dat a reporting

  Power BI – pomocník pro analýzu dat a reporting

  Vyzkoušejte jeho funkce a klient bude jásat

  ZOBRAZIT
 • Basecamp, přátelská appka pro hladké řízení projektů

  Basecamp, přátelská appka pro hladké řízení projektů

  Zjednodušte si svou práci a komunikaci

  ZOBRAZIT
 • Znáte automatické jazykové překlady?

  Znáte automatické jazykové překlady?

  Zvažte, zda se vám takový nástroj hodí

  ZOBRAZIT