Stiskni enter nebo vyhledávání zruš pomocí tlačítka esc.

Využívejte sociální sítě efektivně
  0

Využívejte sociální sítě efektivně

Malý český průvodce social media

Se sociálními sítěmi to máte jako se zahradou. Pokud ji správně nezalíváte, nebudete mít pořádnou úrodu. Zkrátka musíte „sockám“ věnovat dostatek (kreativní) energie a času.
A pokud ve své firmě nemáte zaměstnance, který se sítím pravidelně věnuje, tak alespoň zkuste ke správě sociálních médií přistupovat efektivně.

Rád bych vám představil ty sociální sítě, které jsou u nás v Česku zajímavé a zároveň vhodné pro vaše podnikání. Věnuji pozornost zejména Facebooku, protože ten u nás prostě frčí nejvíc.

  • Facebook je v dnešní době prakticky univerzální sítí, protože jej používá většina české populace.  Doporučuji jeho založení všem svým klientům a starat se o něj – mít mrtvý profil se nemusí vůbec vyplatit. Přispívejte denně jedním až dvěma příspěvky a také mějte v provozu podpůrné reklamní kampaně na propagaci příspěvků a remarketing.
  • Twitter se hodí zejména pro ty, kteří si potřebují vybudovat osobní značku. Typickým příkladem jsou politici, vlivné osobnosti, IT nebo PR specialisté.
  • YouTube je ideální pro každý typ podnikání, protože je na něj dnes každý zvyklý, takže veškerou propagaci firemních videí doporučuji umísťovat právě sem.
  • Google plus se mi zdá v současné době poněkud mrtvý. Z praktického hlediska však můžete zjistit, že se tato sociální síť může dobře a rychle zobrazovat vaše podnikání ve fulltextu, a proto není špatné se mu alespoň okrajově věnovat.
  • Instagram je dneska už pomalu součástí Facebooku a je určený zejména pro lifestylový styl podnikání – např. pro trendy bistra a restaurace, módní značky, blogery nebo cestování.
  • Pinterest se hodí pro ty e-shopy a weby, které nabízejí nějaký produkt. Uživatel Pinterestu tak může jednoduše na nástěnce ukázat svoji celou nabídku zboží.

Sečteno podtrženo, hlavním pilířem vašeho sociálního marketingu by měl být Facebook, případně v kombinaci s Instagramem. Ostatní média považuji spíše za doplňkové, což však neznamená, abyste je úplně vyškrtli – stačí se jen zamyslet nad jejich smysluplností v rámci vaší firmy.

Přeji vám šťastnou ruku při výběru sociálních sítí pro váš byznys, spravujte je naplno a efektivně, uvidíte, že se to vyplatí!

Vložit názor k článku: Využívejte sociální sítě efektivně

Nápověda k heslu: Kolik je 3+6 (napište slovy).