Stiskni enter nebo vyhledávání zruš pomocí tlačítka esc.

Využijte chytré nástroje pro váš web
  0

Využijte chytré nástroje pro váš web

Pomohou vám být vidět

Indexace stránek je jeden z nejzákladnějších úkonů každého majitele webu. Pokud vyhledávač vaše internetové stránky přehlíží, je potřeba řešit, kde by mohl být zakopaný pes. V tomto článku bych rád vyzdvihl pár nástrojů, které se hodí, ba jsou přímo nutné, při tvorbě a správě webů.

Indexace stránek

Zaregistrujte si účty u základních služeb vyhledávačů. U Google se jedná o Search Console, u Seznamu zase Webmaster. Práce s takovými pomocníky je skutečně jednoduchá, ideálně je projít všechny záložky s nastavením, ať vám nic neunikne. Tak můžete snadno zjistit, kde má váš web problémy.

Skutečně nápomocná je možnost říci vyhledávači, kde přesně se u vás na serveru nachází sitemapa stránek či obrázků vašeho webu. Mezi další chytré funkce patří také report „chyb 404“, který doporučuji nepodceňovat a mít pod kontrolou.

Jak rychle dostat stránky do vyhledávání

Pokud máte nový web nebo vám ten současný dělá problémy, zkuste využít takové služby, díky nimž budete moci jednorázově přidat URL adresy do vyhledávání. Vyhledávači tak jednoduše řeknete, že je potřeba navštívit váš web a zaindexovat jej. Výhodou těchto nástrojů je, že vyhledávač váš web navštíví přednostně (alespoň dle mých zkušeností).

  • Google - přidání stránek do indexace
  • Seznam - přidání stránek do indexace
  • Bing - přidání stránek do indexace

Mezi další chytré vychytávky, kromě indexace a nástroje pro rychlost webu, patří také optimalizace stránek pro mobily nebo sledování off-page faktorů. Seznam užitečných odkazů přidávám níže:

Nejsem žádný velký webguru, ale pokud řešíte nějaký aktuální problém a nevíte si rady, ozvěte se a určitě to společně zvládneme :-)

Vložit názor k článku: Využijte chytré nástroje pro váš web

Nápověda k heslu: Kolik je 3+6 (napište slovy).