Google News jako skvělý zdroj návštěvnosti

Marek Wiener 22 / 04 / 2022

Hodnocení: 0 ×

Google News jako skvělý zdroj návštěvnosti

Zařaďte se po bok velkých vydavatelů

Pokud vlastníte web, který pravidelně chrlí do světa mediální obsah, tak zbystřete. V tomto článku bych vám rád představil službu Google News (Google Zprávy), kterou jistě znáte z mobilních zařízení. Pojďme se na ní podívat podrobně, a to zejména z pohledu vydavatelů.

Co je Google News?

Je to stránka, která funguje v mnoha zemích po celém světě a kde se zobrazují aktuální články od tisíce vydavatelů. V různém prostředí se ovšem můžete setkat s rozličnými možnostmi i nastavením. To souvisí zejména s faktem, že v každé zemi platí místní legislativa. My se zaměříme na to, jak to funguje v Česku a na Slovensku.

Kudy kam?

Dostat se do Google News není vůbec složité. Potřebujete jen svoji organizaci a vaše online médium zaregistrovat do Google Publisher Center. Mějte však připravené i další podklady jako jsou loga, RSS feed nebo ověření od nástroje Google Search Console. Pozor ale na registraci, ač byste možná očekávali její rychlý průběh i dokončení, není tomu tak. Musíte vyčkat, dokud se nenačte obsah z RSS zdroje a následně ještě musí dojít ke schválení publikace přímo od Googlu.

Co může Google News přinést?

Tak hlavně je skvělým zdrojem návštěvnosti, což mohu potvrdit z vlastních zkušeností. Jednomu klientovi jsem totiž tuto službu zavedl, přestože jsem na ni nekladl velký důraz. Po čase mě však v Google Analytics začaly překvapovat výsledky návštěvnosti, takže se pro klientův projekt stal Google News dalším kanálem a zdrojem návštěvnosti.

Google News je ale pro mě stále experimentálním kanálem. Ačkoli jej klientům umím implementovat, zatím jsem nepřišel na optimalizaci výsledků. Nedaří se mi dlouhodobě zvyšovat návštěvnost ani zlepšovat publikaci tak, aby se články v Google News či v kampaních Google Discovery více zobrazovaly. Služba funguje na vlastních algoritmech a zřejmě je i dost závislá právě na tom, co konkrétně publikujete a jakým tematickým okruhům se věnujete.

Blog o online marketingu

Audit PPC kampaní

Google Ads
A jaké je vaše skóre optimalizace. Požádejte o pomoc nebo si nechte provést kontrolu PPC reklam.

Požádat o audit

Vložte názor k článku: Google News jako skvělý zdroj návštěvnosti

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • QR generátor s pěkným designem a zdarma

  QR generátor s pěkným designem a zdarma

  QR generátor s pěkným designem

  ZOBRAZIT
 • Nová cookies lišta? Od nového roku.

  Nová cookies lišta? Od nového roku.

  Co nás čeká a nemine

  ZOBRAZIT
 • Využijte chytré nástroje pro váš web

  Využijte chytré nástroje pro váš web

  Pomohou vám být vidět

  ZOBRAZIT