Dostaňte se na kobylku svojí cílové skupině

Marek Wiener 24 / 06 / 2019

Hodnocení: 0 ×

Dostaňte se na kobylku svojí cílové skupině

Pátrejte, analyzujte a definujte

Určení cílové skupiny je jedním ze základních předpokladů pro úspěšné oslovení vašich zákazníků. Tato parketa je pro mě jakožto marketingového specialisty základ, ale i já se kolikrát v tomto ohledu obracím na další odborníky z onlinu.

Stanovení cílovky totiž není jednoduché a určitě je v tomto ohledu výhodnější spolupracovat s agenturou a jejich profíky z oblasti analytiky, brandu, contentu a copywritingu , pro které je hledání cílové skupiny denním chlebem.

Každopádně mám pro vás pár tipů, kterými se můžete řídit v případě, že chcete nějak začít a bojíte se střílet vysloveně od oka. Primárně si stanovte základní parametry vašich přechozích zákazníků a proveďte jednoduchou analýzu trhu, na jejíž základě si lépe vydefinujete cílovku, a to z níže uvedených těchto hledisek:

 • Geografie
 • Věk
 • Pohlaví
 • Vzdělání
 • Životní styl
 • Zájmy

V rámci další iniciativy bych doporučoval kontaktovat kolegy z oboru. Ne vždy, ale v některých oblastech je možné zcela jednoduše stanovit cílovou skupinu i tímto způsobem. Zkuste hledat nebo se zeptat v různých asociacích či uskupeních, zdali nemají k dispozici nějaké studie či detailní informace o svých zákaznících.

Hledejte pomoc i online

Kvalitní data vám poskytnou i online marketingové nástroje. U některých možná trochu narazíte, protože budete muset uhradit prémiový placený účet, ale může se vám to vyplatit. Mezi zajímavé pomocníky patří například SimilarWeb. Tento nástroj vám vyzradí data o návštěvnosti vaší konkurence, geografii, klíčová slova a další věci. Sběr dat však dělají i další průzkumníci, ke zvážení stojí NetMonitor nebo dobře známý Google Analytics.

Nezapomeňte ale minimálně vše probrat s content manažerem či copywriterem, který vám zkušeně poradí, jak s vaší cílovkou komunikovat. Sestaví s vámi persony, tzv. fiktivní klienty, díky kterým potom snáze pochopíte chování vašich (potenciálních) zákazníků.

Blog o online marketingu

Vložte názor k článku: Dostaňte se na kobylku svojí cílové skupině

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Kvalitní zákaznická podpora je základ

  Kvalitní zákaznická podpora je základ

  Pečujte o své klienty a pomozte jim vyřešit problémy

  ZOBRAZIT
 • PPC Bee – užitečný nástroj pro online marketéry

  PPC Bee – užitečný nástroj pro online marketéry

  Skvělá náhrada za ppcHIT od Seznamu

  ZOBRAZIT
 • Analýza konkurence pomocí Serpo

  Analýza konkurence pomocí Serpo

  Sledujte podrobně konkurenční PPC inzeráty, klíčová slova a SEO

  ZOBRAZIT