PPC Bee – užitečný nástroj pro online marketéry

Marek Wiener 22 / 06 / 2018

Hodnocení: 2 ×

PPC Bee – užitečný nástroj pro online marketéry

Skvělá náhrada za ppcHIT od Seznamu

Tento článek chci věnovat nástroji Dotidot (dříve PPC Bee), který pravděpodobně využijete, pokud jste dříve pracovali s ppcHITem od Seznam.cz. Na úvod chci také říci, že níže uvedený text nebude žádný manuál ani podrobný výčet všech jeho funkcí, protože mi chybí více zkušeností. A je mi taky trochu líto, že jej v tuto chvíli prakticky nevyužívám u žádného klienta.

PPC Bee je tedy šikovná pomůcka pro práci s vašim XML feedem. Na rozdíl od Mergada byl vyvinut výhradně pro účely inzerce v PPC systémech jako je Sklik či AdWords. Má samozřejmě i další využití, ale jak již z názvu vyplývá, jeho zaměření je jasné – pro digitální markeťáky se specializací na PPC reklamu.

Díky této šikovné aplikaci můžete jednoduše vytvořit hromadu inzerátů na pár kliknutí. Stačí k tomu využít chytré funkce jako je nastavení různých podmínek, změna elementů nebo přidávání vlastních proměnných apod. Díky takovým vychytávkám můžete za pár minut vystavit až dvacet tisíc produktů v Google Ads či Seznam Sklik a následně jen XML feed automaticky aktualizovat či zdokonalovat.

Pokud máte k ruce schopného programátora, nechte si vytvořit takový XML feed, se kterým budete pracovat nejen na bázi produktů, ale třeba i kategorií a dalších položek, které z vašeho e-shopu lze dostat. Zkrátka vymáčkněte z PPC Bee maximum.

Na závěr chci podotknout, že PPC Bee (stejně jako zaniklý ppcHIT) není vhodný úplně pro každého. Vyplatí se zejména tam, kde dochází k častým změnám v cenách nebo kde je velké množství položek k prodeji. A to je také jeden z důvodů, proč tento nástroj momentálně nepoužívám.

Blog o online marketingu

Perfektně zvládnutý Facebook a Instagram

Jak na reels a stories
Šablona, jak na Reels a Stories, která dokonale ukazuje principy viditelných ploch.

Více o Reels a Stories

Vložte názor k článku: PPC Bee – užitečný nástroj pro online marketéry

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Marek – online marketing specialista 03.09.2018 15:40

Jirko, díky za komentář!

JirkaF 02.08.2018 15:55

Zdravím Marku, díky za hezké rychlé shrnutí. Od jeho sepsání přibylo v PPC Bee pár skvělých funkcí - dnes jsme například spustili možnost vytvářet DSA kampaně(!) a mít je zároveň pod kontrolou, před týdnem přišel redesign UX a notifikační platforma, varující při různých anomáliích. A to není všechno, léto je u nás velice produktivní :) Přejeme hodně štěstí při lovení nových klientů!

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Profil zadavatele jako nástroj pro veřejné zakázky

  Profil zadavatele jako nástroj pro veřejné zakázky

  Profil zadavatele můžete provozovat i vy přímo na vlastních stránkách.

  ZOBRAZIT
 • QR generátor s pěkným designem a zdarma

  QR generátor s pěkným designem a zdarma

  QR generátor s pěkným designem

  ZOBRAZIT
 • Marketingové tipy: Nástroje umělé inteligence

  Marketingové tipy: Nástroje umělé inteligence

  Vyberte si ten nejvhodnější pro vaši práci

  ZOBRAZIT