Znáte automatické jazykové překlady?

Marek Wiener 22 / 06 / 2023

Hodnocení: 0 ×
 • Podcast
 • 0:00
 • --:--

Znáte automatické jazykové překlady?

Zvažte, zda se vám takový nástroj hodí

V tomto článku jsem se zaměřil na Mergado Translate, což je placený doplněk v rámci nástroje Mergado, určený k automatickým překladům. Ty se mohou hodit zejména v situacích, kdy nemáte k dispozici překladatele nebo texty od distributora. Pomocí tohoto nástroje si tak můžete vytvořit produktový feed, který tyto záležitosti vyřeší.

Jak konkrétně Mergado Translate funguje?

Princip spočívá v tom, že do Mergada nahrajete produktový feed, se kterým budete dále pracovat. Můžete si zde vytvořit různá pravidla, například na přepočty cen dle kurzů, změnu měny apod. Dále je možné zapojit zmiňovaný doplněk Mergado Translate, který se sice tváří jako klasické pravidlo, ale na pozadí pracuje mnohem více do hloubky a navíc za pomoci dalších nástrojů.

V Mergado Translate najdete různé možnosti. Co se týká překladů, vychází ze služby Google Translator nebo DeepL Translate – můžete tak nastavit překlady například z češtiny do slovenštiny či naopak, ale i z jakéhokoliv jiného jazyka z nabídky. Dále je možné vybrat, které produkty, kategorie a elementy se mají konkrétně překládat.

Pro úspěšnou práci s tímto doplňkem je zapotřebí mít k dispozici klíč API key, ten jednoduše vygenerujete podle tohoto návodu.

V jakých situacích se může hodit?

Dovedu si představit jej uvést do praxe v situaci, kdy například od slovenského dodavatele získáte feed a potřebujete tyto produkty automatickým exportem pravidelně aktualizovat ve svém e-shopu.

Z odborného hlediska jsem bohužel k automatickým překladům trochu skeptický. I když se nástroje v dnešní době již výrazně zlepšily, stále se najde mnoho situací, kdy si s češtinou zkrátka dobře neporadí. Proto se domnívám, že implementaci takového pomocníka je potřeba dobře zvážit.

Blog o online marketingu

Audit PPC kampaní

Google Ads
A jaké je vaše skóre optimalizace. Požádejte o pomoc nebo si nechte provést kontrolu PPC reklam.

Požádat o audit

Vložte názor k článku: Znáte automatické jazykové překlady?

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Reklamní bannery v HTML5

  Reklamní bannery v HTML5

  Tvorba bannerů v HTML5

  ZOBRAZIT
 • Změřte si facebookové úspěchy přes Socialbakers

  Změřte si facebookové úspěchy přes Socialbakers

  Placená verze se vyplatí

  ZOBRAZIT
 • Analýza konkurence pomocí Serpo

  Analýza konkurence pomocí Serpo

  Sledujte podrobně konkurenční PPC inzeráty, klíčová slova a SEO

  ZOBRAZIT