Jak je důležitý design blogu?

Marek Wiener 13 / 03 / 2020

Hodnocení: 0 ×

Jak je důležitý design blogu?

Stavte na kvalitních základech

O tom, že se aktivně zajímám také o webdesign, možná už z některých článků na blogu víte. Na webovém designu jsem totiž profesně vyrůstal a postupem času jsem se dopracoval k online marketingu. A protože můj blog minulý měsíc oslavil první výročí provozu s novým vzhledem, o kterém jsem psal zde, udělal jsem si po čase opět takový malý průzkum, co je ve světě webdesignu a blogů teď v kurzu.
 
Musím uznat, že se v poslední době je na blogy radost pohledět. Našel jsem hned několik, které skutečně vypadají dobře a zároveň poskytují zajímavý obsah. Dříve tomu tak vždy nebylo, protože blogy sice povětšinou přinášely kvalitní informace, ale doplněné nevábnou estetikou defaultního prostředí WordPressu či jiného redakčního systému.

Blogy, které stojí za to

Mezi moje oblíbence řadím web Geeků od CZC, který se mi neskutečně líbí, protože nabízí pestrý obsah a je designově zpracovaný opravdu na úrovni. Nabízí zajímavé prvky stejně jako na mém blogu, a to indikátor pohybu na stránce, tedy kolik zbývá do přečtení článku. Web hlavně taky působí svižně a čte se dobře i na mobilu.


 
Zajímavým kouskem je blog Digiamo, např. tady k náhledu. Stránky sice občas vykazují drobnou chybu v zobrazování znaků, ale líbí se mi ta čistota při čtení obsahu. Je vidět, že se tvůrci soustředili skutečně se na to, aby uživatel měl příjemný prožitek z četby.
 
Špatný není ani blog od Obsahové agentury, která se vysloveně zabývá contentem. Osobně sice nepreferuji zvláštní uspořádání hlavního menu (levý panel), ale web je doplněn o pohybující prvky, které rozhodně oceňuji a které mě zajímají.
 
Abych nezůstal jen u českých webů, pravidelně sleduji i zahraniční publishery. Za zmínku stojí pěkně zpracovaný blog od Trademark Production z Michiganu. Zde mě zaujal hlavně font, fixní menu a opět velký důraz na dojem při čtení obsahu. 
 
Blogovat v dnešní době není žádná sranda. Už několikrát jsem se setkal s weby, které měly velmi dobrý obsah na špatném webovém rozhraní. A proto mé doporučení zní: opřete se do práce naplno a stavte na kvalitních základech, aby se nestalo, že vám první dojem pokazí třeba "šabloidní" design stránek.

Blog o online marketingu

10x NE pro správnou tvorbu PPC kampaní

Google Ads
Nasajte tipy a inspiraci od profesionálů.

Zobrazit tipy

Vložte názor k článku: Jak je důležitý design blogu?

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Víte, jak vypadá moderní web?

  Víte, jak vypadá moderní web?

  Má přidanou hodnotu a mluví férově

  ZOBRAZIT
 • Jak si penziony a hotely (ne)umí dělat marketing

  Jak si penziony a hotely (ne)umí dělat marketing

  Konec webovkám z devadesátek

  ZOBRAZIT
 • Test použitelnosti www stránek v mobilech

  Test použitelnosti www stránek v mobilech

  Analyzujte svůj web a zjistěte, zda je použitelný v mobilních zařízeních.

  ZOBRAZIT