Blogger stále žije!

Marek Wiener 26 / 03 / 2021

Hodnocení: 0 ×

Blogger stále žije!

Blog jednoduše, rychle a zdarma

O blogových systémech jsem už dříve psal ve svém článku o Wordpressu, který pojednával o této bezplatné funkční platformě s redakčním systémem. Nyní se ale budu věnovat Bloggeru, dříve známému jako Blogspot. 

S Bloggerem jsem měl zkušenosti už na vysoké škole, kdy jsme s kamarády hledali nějaký blogovací systém na organizaci našich sportovních aktivit. Tehdy jsem si jej oblíbil, protože služby jako Blog.cz nebo eStránky se mi nelíbily a Webnode či Wix jsem neznal. U Bloggeru jsem si vždy pochvaloval jeho propojení s Google službami i jednoduché ovládání.
 
Přestože k Wordpressu má Blogger hodně daleko, hledal jsem pro jeden pracovní projekt bezplatný systém, o který bych se nemusel starat a mohl se zároveň spolehnout na free hostovanou službu. Proto jsem se rozhodl vyhledat aktuální nabídku blogových systémů a narazil jsem na platformy níže:

 Hledal jsem však hotové řešení s možností provozu na vlastní doméně, takže z výše zmíněných systémů jsem musel některé vyřadit kvůli placenému tarifu. Zaměřil jsem se proto na Blogger, který mým požadavkům vyhovoval po všech stránkách.

Jak se po letech s Bloggerem pracuje?

Úroveň Bloggeru se nijak zvlášť nezměnila. Kvalita funkcí zůstala, samozřejmě je vidět rozdíl v administraci mezi starým a současným vzhledem a také jsou v nabídce nové šablony, které více respektují moderní webdesign. Protože se ale stále jedná o bezplatný systém, práce s Bloggerem je složitější z hlediska nastavení vzhledu stránek – musíte si dávat pozor na to, co konkrétně mění, a je potřeba rozumět některým programátorským znakům, abyste si mohli upravit blog ke své představě. Nevyhnete se tak občasnému zásahu do HTML kódu, ale to je neduh skoro každého systému. Pokud tedy hledáte šikovné, levné a rychlé řešení, pak je Blogger určitě jedna z možností pro váš blog.

Blog o online marketingu

Speciální promo kódy Google Ads


Získejte dotaci 25 000 Kč na kampaně v Google Ads. Napište mi.

Chci promo kód

Vložte názor k článku: Blogger stále žije!

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Wix, zapomenutý nástroj na tvorbu webových stránek

  Wix, zapomenutý nástroj na tvorbu webových stránek

  Dejte mu šanci, zaslouží si to

  ZOBRAZIT
 • Test webových stránek

  Test webových stránek

  Co musí udělat zadavatel webového projektu, aby měl úspěšný web?

  ZOBRAZIT
 • Jak je důležitý design blogu?

  Jak je důležitý design blogu?

  Stavte na kvalitních základech

  ZOBRAZIT