Wix, zapomenutý nástroj na tvorbu webových stránek

Marek Wiener 21 / 10 / 2022

Hodnocení: 0 ×

Wix, zapomenutý nástroj na tvorbu webových stránek

Dejte mu šanci, zaslouží si to

Další článek chci věnovat platformě Wix, která slouží pro profesionální výrobu webových stránek. Oproti známým pronájmovým platformám pro e-shopy, jako je Shoptet, Upgates nebo Eshop-Rychle,   byl Wix vždy určený spíše pro webové stránky. To však dnes už neplatí.

Osobně znám Wix už dlouhá léta a musím říct, že jsem snad nikdy neotočil názor o 360° jako u této služby. Zkrátka nikdy dřív jsem ho nedoporučoval, protože jsem tuto platformu považoval za dost omezenou i technicky špatnou. V nedávné době jsem ovšem měl s jedním klientem možnost ji po několika letech znovu otestovat a nestačil jsem se divit.

Velké překvapení

Wix už není určený jen na tvorbu webových stránek, ale i e-shopů, což je veliké plus. Musím každopádně podotknout, že obecně kvalitní pronájmové platformy na tvorbu stránek příliš neznám. 
Z těch oblíbených mě napadá jen Webnode, eStránky nebo Webflow. Všechny tři zmíněné ovšem mají nějaké to „ale“.  Nechci je v tomto článku srovnávat ani hodnotit, ale ke své práci zkrátka potřebuji solidní platformu, která se bude dobře ovladatelná a stabilní, web bude svižný a zároveň bude jednoduché reagovat na současnou situaci v oboru a na novinky v legislativě, které jsou nutné pro běžné podnikatele.

Wix prostě umí

A právě ve Wixu jsem zjistil, že spoustu mých požadavků dokáže splnit. Aktuálně má například skvěle vyřešenou cookies lištu, napojení na externí aplikace jako Google Analytics a další podobné služby. Umožňuje také jednoduchý přístup do zdrojového kódu a umístění skriptu tak, jak potřebuje marketingový specialista. Také mě nadchlo uživatelské prostředí pro ladění mobilního vzhledu a designu celkově. A jak už jsem napověděl, umí toho víc než jen firemní web. Disponuje totiž funkcemi pro blog a e-shop, nejvíce mě však zaujaly online rezervace. Ty můžete využít pro vstupenky, vouchery nebo například pro objednání do kosmetického salonu na konkrétní čas.

Wix mi aktuálně přijde mnohem jednodušší, pochopitelnější a není již tak „americký“, takže je použitelný i na našem trhu. Navíc nabízí cenově dostupné tarify. Profesionální webové stránky tak dnes může mít třeba i malý řemeslník, který se ovšem musí smířit s tím, že to není zcela zadarmo – v tom nejzajímavějším poměru cena-výkon ho stránky vyjdou orientačně na příjemných 500 Kč za měsíc.

Blog o online marketingu

Google Analytics 4


Tápete s nastavením Google Analytics 4? Nechte si službu implementovat profesionálně.

Pomoc s nasazením

Vložte názor k článku: Wix, zapomenutý nástroj na tvorbu webových stránek

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Blogger stále žije!

  Blogger stále žije!

  Blog jednoduše, rychle a zdarma

  ZOBRAZIT
 • Test webových stránek

  Test webových stránek

  Co musí udělat zadavatel webového projektu, aby měl úspěšný web?

  ZOBRAZIT
 • Jak si penziony a hotely (ne)umí dělat marketing

  Jak si penziony a hotely (ne)umí dělat marketing

  Konec webovkám z devadesátek

  ZOBRAZIT