Stiskni enter nebo vyhledávání zruš pomocí tlačítka esc.

Jak na XML feed pro zónu značek Aukro
  5

Jak na XML feed pro zónu značek Aukro

Jak na XML feed pro zónu značek Aukro

Pro majitele eshopů jsem nachystal krátké povídání o tom, jak vylepšit prodeje pomocí dalšího marketingového nástroje jménem Aukro značky. Zóna značek je sekce na Aukru, kde najdete jen značkové zboží, tedy nejedná se aukční ani bazarové zboží. Najdete zde značky jako jsou například Hamé, inSPORTline, Puma nebo Tescoma

Proč mít brand shop na Aukru?

Aukro má přes 3 miliony registrovaných uživatelů a kolem 0,5 mil. návštěv denně. Na Aukru se prodá za každou minutu cca 20 položek a 10% obchodů je realizováno pomocí mobilní aplikace. Aukro navíc podporuje svůj portál pomocí masivní marketingové kampaně v TV i outdooru.

Brand shop na Aukru nabízí korporátní design vašeho klasického obchodu. Technické napojení na váš e-shop může být řešené pomocí API nebo XML feedu. Já vám přiblížím tu jednodušší metodu.

Jak na XML feed pro zónu značek Aukro?

Zkušený programátor vytvoří XML feed během jediného dne. Nutné je ovšem disponovat povinnými parametry ve vašem e-shopu tak, aby se do XML mohly přepisovat. 

Přehled povinných parametrů pro XML feed zóny značek Aukro:

Přehled povinných parametrů pro XML feed zóny značek Aukro

Zbytek parametrů se nemusí vyplňovat, ale musí být uvedeny v XML tak jak jsou v šabloně, kterou přikládám níže k článku. Vzor úspěšně importovaného XML by mohl ve finále vypadat nějak takto:

Náhled XML feedu pro zónu značek Aukro:

Náhled XML feedu pro zónu značek Aukro

XML feed je samozřejmě ve finále otestován přímo produktovým expertem z Aukra, který následně schválí váš feed. Pomocí zvláštního administračního prostředí je následně možné zvolit pro produkty specifické nastavení oproti vašemu běžnému e-shopu (například nastavení dopravy nebo dostupnosti zboží atd.). 

Co se nejčastěji prodává na Aukru?

Co se nejčastěji prodává na Aukru?

 

Můj tip: Zkuste používat grafické šablony. které kupujícímu mnohem lépe dokážou prezentovat vámi nabízené zboží. Správně nakódovanou šablonu si můžete stáhnout zde.

K tomuto článku přidávám soubory ke stažení:

Stáhnout XML vzorová šablona Aukro XML feedu (vloženo 09/2014)

Stáhnout ZIP vzorová grafická šablona pro popis nabídky na Aukru

Vložit názor k článku: Jak na XML feed pro zónu značek Aukro

Nápověda k heslu: Kolik je 3+6 (napište slovy).