Eliminujte bezpečnostní upozornění při stahování a instalacích

Marek Wiener 07 / 12 / 2015

Hodnocení: 1 ×

Eliminujte bezpečnostní upozornění při stahování a instalacích

Získejte důvěru vašich zákazníků

Žijeme v době, kdy se klade důraz na zabezpečení a ochranu uživatelů na internetu. Nedávno jsem získal zkušenosti se získáním certifikátu pro aplikaci fungující na platformě Java. O tuto zkušenost bych se s vámi rád podělil.

Jestliže chcete nabízet služby a produkty v opravdu vysoké kvalitě, certifikaci aplikace se nevyhnete. Pro mnoho produktů na internetu existují různé certifikáty. Nejčastěji jste asi slyšeli o SSL certifikátech, které se používají pro zabezpečení a šifrování například spojení mezi uživatelským prohlížečem a serverem, kde dochází k výměně citlivých dat. Druhou důležitou vlastností SSL protokolu je potvrzení pravosti serveru, s kterým jste ve spojení. Tyto certifikáty poznáte tak, že se zpravidla na místo http:// objevuje https://...

Ja bych Vám ale představil zkušenosti s certifikátem, který jsme s kolegou řešili pro aplikaci stahující knihovny online z internetu. Pro tuto aplikaci jsme museli zvolit certifikát, který ověří softwarové objekty, ovladače zařízení, konfigurační soubory, makra a další. Pro získání certifikátu jsme použili certifikační autoritu Godaddy, o které jsme byli přesvědčeni, že bude ta nejvhodnější volba.

Godaddy je samozřejmě nemálo známá certifikovaná autorita, avšak postup pro získání certifikátu u této společnosti nebyl zrovna jednoduchý. Godaddy má vysoké nároky na ověřování a přestože byl certifikát poměrně drahý, bylo i získání certifikátu problematické a celkem pomalé. 

Godaddy nám nakonec certifikát nevystavil. Oficiální stanovisko znělo, že nebylo možné registrační subjekt ověřit u regulačního úřadu. To vše mohlo být způsobené měsíčním intervalem, který si Godaddy stanovil pro získání certifikátu. Vzhledem ke zpožděným reakcím supportu nebylo možné u Godaddy jakékoliv dotazy řešit a konzultovat (ani telefonicky). Oficiálně na stránkách píšou reakci do 72 hodin, ale reálně se jednalo řádově o několik dnů (nám přišla odpověď po týdnu). Vzhledem k tomu, že naše žádost neprobíhala zcela bez komplikací, jsme se rozhodli o zrušení celé žádosti a zkusili jsme štěstí u Zoneru.

Postup jsme u této společnosti raději telefonicky předem ověřili, abychom celé kolečko postupu neabsolvovali znovu a nečekali na certifikát další měsíc. SSLmarket od Zoner Software byla trefa do černého. Certifikát jsme získali za stejné peníze, s českým supportem a navíc do 2 dnů. Vybrali jsme si certifikační autoritu Thawte. Od této společnosti používá certifikáty i společnost jako je Seznam a.s., a proto u nás nebudila žádné pochybnosti. 

Co jsme s certifikátem získali:

• schválení našeho softwaru pro použití v systému Windows
• ověření zdroje a integritu kódu hardwaru ovladače
• eliminaci varování vydavatele
• důvěru pro uživatele

A jaké máte zkušenosti vy? Pište do komentářů :)

Blog o online marketingu

Audit PPC kampaní

Google Ads
A jaké je vaše skóre optimalizace. Požádejte o pomoc nebo si nechte provést kontrolu PPC reklam.

Požádat o audit

Vložte názor k článku: Eliminujte bezpečnostní upozornění při stahování a instalacích

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

J. Janš 12.06.2017 11:40

Godaddy nemůžu doporučit, zkuste raději něco českého, kde vám poradí v případě problémů!

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Kudy vede cesta k zákazníkovi?

  Kudy vede cesta k zákazníkovi?

  Ideálně přes komunikační mapu

  ZOBRAZIT
 • Proč nepřecházet zbrkle na protokol HTTPS

  Proč nepřecházet zbrkle na protokol HTTPS

  Aktuální informace o indexování HTTP a HTTPS

  ZOBRAZIT
 • Jak dobře znáte online tržiště Temu?

  Jak dobře znáte online tržiště Temu?

  Může být hrozbou pro váš e-shop

  ZOBRAZIT