Stiskni enter nebo vyhledávání zruš pomocí tlačítka esc.

Kvalitní grafik za zády je cesta k úspěchu
  0

Kvalitní grafik za zády je cesta k úspěchu

Full time nebo externista, hlavní je spolehlivost

Taky se vám občas zdá, že některé věci jsou nebo by měly být logické a přitom v reálu tomu tak vůbec není? Co se týká mých zkušeností, tak se poměrně často setkávám s případy, kdy se na estetické cítění příliš nedbá – zkrátka klienti grafické prvky moc neřeší. A trochu to i chápu. Jakékoli vizuální návrhy je totiž potřeba řešit s odborníkem. Pokud však zažijete spolupráci s grafiky, tak zjistíte, že komunikace nebývá zrovna nejjednodušší, protože předávat si kreativní myšlenky je často velký oříšek.

Různé firmy řeší svoje estetické potřeby různými přístupy. Někde si uvědomují, že potřebují takového zaměstnance přítomného v kanceláři na plný úvazek. V tomto případě je zřejmý zájem o vizuální stránku společnosti, jak při reklamních účelech, tak při budování brandu. Ideální je mít takového člověka stále po ruce zejména u projektů, které jsou na grafických výstupech vysloveně závislé, jedná se např. o vydávání publikací, reklamky nebo větší e-shopy.

Druhou možností je využívat služeb externisty. Zde však nemohu nezmínit svoje zkušenosti – taková spolupráce většinou pokulhává, komunikuje se povětšinou na dálku a častokrát se objeví takové skutečnosti, které spolupráci brzdí. Nakonec se ke kýženému výsledku sice dopracujete, ale stojí to hodně nervů a úsilí.

A jak to vidím já?

Ideálním řešením je najít si hlavně zodpovědného a šikovného grafika. Taková kombinace je poměrně vzácná, protože spolehlivý specialista často nedosahuje té nejvyšší kreativity, ale na druhou stranu bývá tento mínus vyvážený profesionálním přístupem a dodržováním deadlinů. A potom je už vcelku jedno, jestli tento člověk má u vás svůj stůl a židli nebo pracuje na dálku a občas se za vámi staví na meeting.

Budu rád za vaše kontakty na kvalitní a spolehlivé grafiky. Rád je doporučím dále :)

Vložit názor k článku: Kvalitní grafik za zády je cesta k úspěchu

Nápověda k heslu: Kolik je 3+6 (napište slovy).