Letošní novinky ze světa onlinu jedou!

Marek Wiener 01 / 06 / 2018

Hodnocení: 0 ×

Letošní novinky ze světa onlinu jedou!

Přináší praktické a pohodlné vychytávky

Nedalo mi to a musel jsem pro vás sepsat několik novinek, se kterými se každý online specialista tento rok potkal. A jelikož se jedná o zajímavá zlepšení, je více než užitečné některá z nich zmínit.

Konec ppcHITu od Seznam.cz

Jak už to tak bývá, i některé dobré projekty někdy skončí. Jedním z takových nástrojů je i ppcHIT, který jsem vnímal jako velmi šikovného pomocníka při tvorbě a správě PPC kampaní. Nezoufejte však, můžete zkusit náhradu v podobě aplikace Dotidot (dříve PPC Bee). Brzo vám tento nástroj na blogu určitě také představím.

Nové elementy ve Zboží.cz

Zboží.cz nově od léta uvede cenu za dopravu a vyzvednutí v sítích výdejních míst. Jednoduše řečeno, tento zbožový vyhledávač se více přibližuje Heurece a zákazníkovi tak napoví, kolik zaplatí za dopravné nebo vyzvednutí v odběrném místě.

Google Analytics a metodika sbírání dat

Se spuštěním GDPR od letošního 25. května zavádí Google Analytics funkci, kterou byste měli nastavit, nebo přijdete o vzácná data – může dojít zkreslení u dat starších jak 26 měsíců. Více informací najdete zde: https://support.google.com/analytics/answer/7667196

Nové rozhraní Skliku

Sklik dostane nový kabát. Některé vizuální novinky jsou již viditelné v ostré části reklamního systému. Ve finále budete mít k dispozici nový vzhled a příjemnější prostředí pro zakládání nových inzerátů či importů bannerů.

Designové novinky na Heurece

Od nového roku na svém vizuálu pracuje i Heureka. A musím říct, že se konečně po několika letech posouvá jejich design dopředu. Na homepage jsou nově uspořádané kategorie, větší úpravou však prošly konkrétní profily e-shopů a také klientská zóna.

Gmail

V neposlední řadě musím zmínit i novinky a změny v mém oblíbeném e-mailovém klientovi. Gmail představil novou podobu, která má veškeré vychytávky z Google Inboxu. Ve schránce navíc nyní odložíte zprávu na určitou pozdější hodinu či datum, jednoduše se propojíte s Google kalendářem, poznámkami nebo úkoly. Máte tak komplexní nástroj pro vaši práci.

 

Z letošních novinek jsem celkově nadšený! Jsem rád, že se něco děje a že se firmy řídí pravidlem „neusnout na vařínech“ :)

Blog o online marketingu

Audit PPC kampaní

Google Ads
A jaké je vaše skóre optimalizace. Požádejte o pomoc nebo si nechte provést kontrolu PPC reklam.

Požádat o audit

Vložte názor k článku: Letošní novinky ze světa onlinu jedou!

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Ohlédnutí za letošními čísly

  Ohlédnutí za letošními čísly

  Nárůst kampaní, poptávky i podcastů

  ZOBRAZIT
 • Zadáno pro milovníky kvalitní kávy

  Zadáno pro milovníky kvalitní kávy

  Předplatné oblíbeného nápoje potěší

  ZOBRAZIT
 • Analýza placeného prémiového obsahu

  Analýza placeného prémiového obsahu

  Online média versus streamovací služby

  ZOBRAZIT