Chystáte se změnit práci? Podívejte se na Atmoskop Hodnocení: 0 ×

Chystáte se změnit práci? Podívejte se na Atmoskop

Pomůže vám nahlédnout pod pokličku firem

Tento článek se tak trochu vzdaluje od online marketingu, ale rozhodl jsem se jej uveřejnit, protože prostě žasnu nad situací na současném pracovním trhu. Mám totiž ve svém okolí mnoho šikovných lidí, ale u většiny z nich převládá pracovní nespokojenost a s tím spojená nechuť pro svého zaměstnavatele vyvíjet přílišnou aktivitu. V době ekonomického růstu je navíc málo pracovníků, a tak se celkově prohlubuje problém s obsazováním nových pozic.

Co mě vede k zamyšlení?

Nedávno jsem si prohlédl vcelku zajímavý web Atmoskop, který nabízí recenze na firmy a společnosti od současných či bývalých zaměstnanců, a poskytuje tak hodnotné a zajímavé informace. Kdyby web existoval již dříve, asi bych se před několika lety nehlásil na některé pohovory, ze kterých jsem neměl dobrý pocit. Byla to pro mě ale určitá zkušenost a prozření, proč asi byla v dané firmě taková nálada.

Co bych doporučil současným zaměstnavatelům?

 • Dopřejte svým zaměstnancům klid v době svátků, volna či dovolených, „neotravujte“ je, pokud to není vysloveně nutné.
 • Komunikujte se svými lidmi na rovinu, rozdělujte práci spravedlivě a nezahrnujte je zbytečnými a nereálnými úkoly a projekty. Jen tak budou moci pracovat efektivně, s chutí a radostí.
 • Vykašlete se na tabulkové systémy ohodnocení, pokud to nevyžaduje zákon jako u státního sektoru. Doba, kdy výše mzdy řešila tímto způsobem, je dávno pryč, a je potřeba se tomu přizpůsobit – tabulkový výhled, který mi byl nabízen na jednom z pohovorů, mě opravdu nenadchl, když jsem zjistil, kolik si budu vydělávat za 10 let.
 • Zbytečně neslibujte. Postupné zvyšování platů o pár stovek nemá smysl, dejte svým zaměstnancům raději hodnotné benefity jako jsou sick days, příspěvek na kulturu, stravenky nebo oblíbenou Multisport kartu.
 • Nevyžadujte fixní pracovní dobu, pokud potřebuje váš zaměstnanec vozit ráno dítě do školky nebo některé dny pracovat méně třeba kvůli dálkovému studiu, dopřejte mu to.
 • Neplánujte dlouhé a zbytečné porady v době, kdy vaši lidi chtějí v klidu dokončit svoje úkoly. Také není příliš logické svolávat meetingy v podvečer před odchodem domů nebo v pátek odpoledne.
 • Motivujte svoje pracanty různými vhodnými způsoby a oceňujte jejich práci. To je nakopne k lepším výkonům a nastolí pohodovější pracovní atmosféru.

Možná vám přijde, že tady popisuji něco, co je v dnešní době již samozřejmé. Realita je však poněkud jiná. Myslím si, že častá zmínka o nedostatku lidí je spíše jen záminka, proč nedat svému zaměstnanci zajímavé pracovní podmínky a zasloužené ohodnocení. Pokud tedy nastupujete do nové práce nebo se jen porozhlížíte po nové příležitosti, nezapomeňte si firmu pořádně prolustrovat, třeba na Atmoskopu :)

Vložte názor k článku: Chystáte se změnit práci? Podívejte se na Atmoskop

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2019 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Letní tip na dlouhodobou reklamní strategii

  Letní tip na dlouhodobou reklamní strategii

  Vyzkoušejte přesuny finančních zdrojů

  ZOBRAZIT
 • 6 tipů pro fungující pracovní tým

  6 tipů pro fungující pracovní tým

  V první i poslední řadě jde o lidi

  ZOBRAZIT
 • Bez letní práce nejsou zimní koláče

  Bez letní práce nejsou zimní koláče

  Využijte léto k přípravě na nadcházející sezónu

  ZOBRAZIT