Stiskni enter nebo vyhledávání zruš pomocí tlačítka esc.

Jak jsme tvořili web pro strojírenskou firmu
  0

Jak jsme tvořili web pro strojírenskou firmu

Devadesátkový design jsme oblékli do nového kabátu

Přestože výroba webových stránek je pro mě spíš okrajovou záležitostí, vždy si ji vychutnám, protože mám příležitost potkat se zase s něčím novým. A také můžu na každém dalším projektu aplikovat dřívější zkušenosti.

Koncem roku 2018 jsme s kolegy realizovali nové webovky pro malou brněnskou strojírenskou firmu. Společnost se věnuje tepelnému zpracování kovů a najdete ji na této stránce www.qip.cz.

Zadáním projektu bylo jasné – stránky z devadesátých let překlopit do nového stylu s důrazem na zachování podobnosti i barevnosti. Samozřejmě, jak je už dnes běžnou normou, jsme počítali s responzivním designem, tedy zobrazením i pro mobilní zařízení.

Webdesign jsme vytvořili klasicky, aby nebyl běžný uživatel zmatený. Hlavní horizontální menu nahradilo původní vertikální nabídku a přidali jsme ještě pravý panel, kde uživatelé najdou konkurenční výhody a nabídky práce, které byly na předchozím webu upozaděny. Při testování jsme si dali záležet na rychlosti, takže surfování na 3G síti je nyní velmi rychlé. Použili jsme přitom standardní funkcionality, moderní písmo a různé atraktivní grafické prvky.

Další zhodnocení stránek nechávám již na vás :-)

Požadavky klienta

Zachování obsahu původního webu

Originalita, nápaditost

UX rozložení prvků

Optimalizace pro vyhledávače (SEO)

Speciální požadavek na grafiku

Nové funkcionality 0/5

Ukázka původního webu

Vložit názor k článku: Jak jsme tvořili web pro strojírenskou firmu

Nápověda k heslu: Kolik je 3+6 (napište slovy).