Používejte profesní sociální síť LinkedIn

Marek Wiener 13 / 01 / 2024

Hodnocení: 0 ×
 • Podcast
 • 0:00
 • --:--

Používejte profesní sociální síť LinkedIn

Může vám přinést zajímavé kontakty

O LinkedIn jsem se chystal psát již velmi dlouho, ale až teď mám pocit, že vám mohu něco hodnotného předat. Považuji jej za velmi kvalitní nástroj už zejména kvůli informacím o vašich přátelích a kolezích z oboru. Najdete zde mnoho zajímavých oborových článků, tipů, inspirací a také možností získat nové pracovní zkušenosti.

Můj LinkedIn dlouho stagnoval. Většinou jsem sbíral kontakty od partnerů tím způsobem, že jsem jim po setkání poslal žádost o vzájemné provázání. V mém portfoliu se ale i tak najde mnoho lidí, se kterými jsem se sice nikdy neviděl, ale jejich kontakty se mi hodí, protože patří do podobného oboru jako ten můj.

Jak pracovat s LinkedIn

Nabídek k navázání kontaktů mi chodí opravdu dost, ale není vždy vhodné každou pozvánku přijmout. Doporučuji vám si danou osobu vždy prověřit. Myslím si, že v tomto ohledu stačí jen použít selský rozum. Taková slečna s profesí v oblasti eskortních služeb se rozhodně nebude ve vašem seznamu přátel vyjímat dobře.

Mezi užitečné vlastnosti LinkedInu patří schvalování dovedností. Vaši přátelé vám tak mohou potvrdit, že jste třeba kvalifikovaný v oblasti webdesignu, online marketingu nebo že skvěle ovládáte německý jazyk.

Perfektní nástroj pro nové pracovní výzvy

Tato profesní sociální síť se u mě zařadila mezi top nástroje pro navazování nových spoluprací či pracovních výzev. Víte třeba, že 80 % lidí nachází pracovní příležitosti přes lidi, které znají? Tak proč je nemít všechny v seznamu přátel. Navíc když člověk hledá práci, je kolikrát ve stresu nebo si málo věří, ale u LinkedInu se tyto negativní pocity příjemně zahlazují. Překvapilo mě, jak se mnou navazují kontakt různí HR manažeři s nabídkou, že jsem pro ně vhodným kandidátem na vypsanou pozici. Mezi firmy, které mě v poslední době oslovily, patří například TPF Group s portálem Slevoking, digitální agentura Better marketing a další.

Zajímavost na závěr

Můj LinkedIn se výrazně „probudil“ potvrzením kontaktu Roberta Němce z agentury RoberNemec.com. Od té doby mi chodí nejen více nabídek k navázání kontaktů, ale také se mi oživila zeď díky Robertovým kvalitním příspěvkům.

A jaké máte zkušenosti se s touto profesní sítí vy?

Blog o online marketingu

Audit PPC kampaní

Google Ads
A jaké je vaše skóre optimalizace. Požádejte o pomoc nebo si nechte provést kontrolu PPC reklam.

Požádat o audit

Vložte názor k článku: Používejte profesní sociální síť LinkedIn

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Desatero proti zablokování Business Manageru

  Desatero proti zablokování Business Manageru

  Tipy, jak se vyhnout problémům s Facebookem

  ZOBRAZIT
 • Velké novinky: změny v měření na Facebooku a nová cookies lišta

  Velké novinky: změny v měření na Facebooku a nová cookies lišta

  Nebuďte pozadu a sledujte letošní změny v online marketingu

  ZOBRAZIT
 • Marketing, který nejde vidět…

  Marketing, který nejde vidět…

  …a přece je všude kolem nás

  ZOBRAZIT