Znáte modulové e-shopy šité na míru UPgates?

Marek Wiener 02 / 10 / 2020

Hodnocení: 0 ×

Znáte modulové e-shopy šité na míru UPgates?

Zkušenosti a postřehy s moderní e-shopovou platformou

Tentokrát jsem se podíval na zoubek další e-shopové platformě. Je známá pod názvem UPgates, pochází z dílny ostravské firmy EVici webdesign a vyznačuje se zejména širokou možností individuálních úprav. V praxi vám tak jakékoliv zkušené webové studio dokáže v rámci této platformy vytvořit design na míru.

Jak UPgates vypadá?

Administrace e-shopu je vcelku přehledná, neobsahuje chyby či nesrovnalosti ve chvílích, když něco nastavujete. Vše se správně zobrazuje i na výstupu, tedy ve frontendové části e-shopu. Je jen poněkud nepříjemné, že uživatel musí zjišťovat, proč se mu některé funkce někde nezobrazují. UPgates totiž funguje podobně jako modulová stavebnice většiny e-shopových systémů. Pokud například potřebujete párovat produkty či kategorie pro Heureku, musíte si nejdříve nainstalovat, respektive povolit potřebný plugin (modul), aby se zobrazoval například v detailu nastavení kategorie nebo produktu. Nebudu zde ale příliš podrobně rozebírat celou funkčnost, jen mohu potvrdit, že vše funguje na jedničku, jen je potřeba se se systémem pořádně seznámit.

Kromě administrace bych zmínil i nabídku šablon a ceník. Celkově hodnotím jejich šablony za vizuálně lichotivé a přehledné, jen obsahují až příliš pohybových efektů. A zrovna u e-shopů nejde o klíčový prvek. Bez zásadní individuální úpravy na míru každopádně působí celkový design poněkud „šablonovitě“. Oproti tomu ceník je v porovnání s konkurencí postavený trochu jinak. Rozlišuje nejen počet produktů, ale i počet uživatelů nebo možnost více jazyků.

Zákaznická podpora

Helpdesk UPgates je poměrně na slušné úrovni, v praxi se ale musíte smířit s tím, že funguje lépe v situaci, když e-shop zakládáte, než ve stavu, kdy teprve používání platformy zvažujete. Mírně horší situace nastává ve chvíli, kdy váš e-shop již běží a něco potřebujete vyřešit. Odezva je v řádu jednoho dne, což ale v dnešní době nepovažuji za ideální. Daleko rychlejší odpovědi se můžete dovolat ve facebookové poradně UPgates, kam přispívají i zaměstnanci platformy. Velkým plusem této skupiny je i výměna zkušeností s jinými uživateli této platformy.

Blog o online marketingu

Audit PPC kampaní

Google Ads
A jaké je vaše skóre optimalizace. Požádejte o pomoc nebo si nechte provést kontrolu PPC reklam.

Požádat o audit

Vložte názor k článku: Znáte modulové e-shopy šité na míru UPgates?

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Zkušenosti s Rocketoo

  Zkušenosti s Rocketoo

  Přišel jsem, vyzkoušel jsem, zhodnotil jsem

  ZOBRAZIT
 • Na co se zaměřit při provozu e-shopu

  Na co se zaměřit při provozu e-shopu

  ... tak, abychom předem odhalili základní slabiny vašeho e-shopu

  ZOBRAZIT
 • Jak založit první e-shop a nezbláznit se

  Jak založit první e-shop a nezbláznit se

  Tipy pro start v internetovém podnikání

  ZOBRAZIT