Stavební stroje Knaifl září novým webem

Marek Wiener 08 / 01 / 2022

Hodnocení: 0 ×

Stavební stroje Knaifl září novým webem

Rozsáhlé portfolio v osvědčené modrobílé kombinaci

S referencemi, tedy našimi webovými díly, se moc nechlubím, protože jich aktuálně děláme  méně, a také proto, že kolikrát je taková zakázka natolik náročná, že ji pak po dokončení ani nezvládneme odprezentovat. Konečně však nadešel čas a rozhodl jsem se poohlédnout za realizací nových webových stránek pro společnost Knaifl.
 
Firma již 30 let dodává na český trh stavební stroje značek Wacker Neuson, Wirtgen, Vogele, Hamm či Weber. Jedná se o špičkové kousky, ke kterým Knaifl nabízí zároveň i servis a půjčovnu.
 
Představa klienta byla vcelku jednoduchá, a to přeměnit devadesátkový web a vyjít vstříc novým požadavkům. Vycházelo se z původních stránek a navíc došlo k doplnění referencí a detailnějšího představení týmu. Před návrhem vizuálu byl vytvořen wireframe (skica) webu, abychom si před zahájením grafických prací vyjasnili strukturu a orientaci na stránkách. Jestli se to povedlo, zhodnoťte sami tady


 
Realizace zakázky byla složitější v tom ohledu, že se jednalo o poměrně široké portfolio dodávaných produktů i služeb (nejen prodej, ale i půjčovna a servis strojů). Hlavní roli tak hrálo menu, které pomocí submenu umožňuje jednoduchou orientaci v dodávaných strojích. 
O složitosti projektu i svědčí fakt, že se na stránkách nachází hned několik důležitých navigací. Kromě horizontálního hlavního menu totiž na najdeme i vertikální nabídku s kategoriemi a podkategoriemi nebo pomocnou navigaci v pravé části těla stránky.

Požadavky klienta

Zachování obsahu původního webu


Originalita, nápaditost


UX rozložení prvků


Optimalizace pro vyhledávače (SEO)


Speciální požadavky na grafiku


Nové funkcionality

 
Nový web disponuje moderními vizuálními prvky a hlavní menu doprovází efekt postupného načtení obrázků lazy loading a placeholder. Samozřejmostí je také jednoduchá orientace a responzivní design. Navíc stránky dostaly svůj vlastní CMS systém pro editaci textů a některých prvků, díky němuž tak může klient určité oblasti kdykoliv upravit.

Blog o online marketingu

Speciální promo kódy Google Ads


Získejte dotaci 25 000 Kč na kampaně v Google Ads. Napište mi.

Chci promo kód

Vložte názor k článku: Stavební stroje Knaifl září novým webem

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Vykvetl nám nový vzhled blogu

  Vykvetl nám nový vzhled blogu

  Ať se vám líbí stejně jako nám

  ZOBRAZIT
 • Jak jsme tvořili web pro strojírenskou firmu

  Jak jsme tvořili web pro strojírenskou firmu

  Devadesátkový design jsme oblékli do nového kabátu

  ZOBRAZIT
 • Krabičková dieta Liniebox v novém hávu

  Krabičková dieta Liniebox v novém hávu

  Moderní svěží web i aplikace

  ZOBRAZIT