EAN kódy v online marketingu?

Marek Wiener 01 / 02 / 2024

Hodnocení: 0 ×

EAN kódy v online marketingu?

Neocenitelná pomoc při párování produktů

Možná jste si už někdy říkali, že by se pro vaše produkty v e-shopu hodily EAN kódy. Ty jsou ideální pro použití zejména ve zbožových porovnávačích a nákupních galeriích. V tomto článku se proto podíváme, jak vše spolu souvisí a jak takové EAN kódy získat.

Pro srovnávače i nákupní galerie

EAN kódy jsou za mě výtečným pomocníkem, díky kterému dokážete produkty jednoduše identifikovat. A proto se hodí pro zbožové srovnávače, kde mnohdy EAN kódy jednoduše napárujete s požadovanými produkty. Ve „zbožácích“ nejsou převážně povinné, ale existují kategorie, jako třeba knihy, učebnice či mapy, kde se bez nich neobejdete.

Nakousl jsem také nákupní galerie. Tady už ovšem narazíte na fakt, že EAN kódy potřebujete, protože jsou zásadní pro správné zalistování vašich produktů. Často pro registraci produktové karty potřebujete EAN kód, díky kterému budou moci i ostatní prodejci se stejným EANem produkt zatřídit a zobrazit na vámi vytvořené produktové kartě.

Kde EAN kód získám?

Pojďme se tedy podívat, kde je seženete. Pokud produkty přeprodáváte, je zapotřebí si EAN kód zjistit, a to buď přímo na produktu nebo u vašeho distributora, který by vás měl správně navést. Pokud ale něco vyrábíte, vytváříte nebo jinak modifikujete, budete se muset zaregistrovat u společnosti GS1, která vám následně umožní zapojit se do mezinárodně uznávané databáze. 

Pro zajímavost jsem se díval, jak EAN kódy vychází cenově, a musím říct, že pro začínající podnikatele to není zas tak příliš nákladné, tedy až na zalistovací poplatek. Za registraci totiž dáte 5000 Kč, což je minimální vstupní sazba, ale vždy záleží na kategorii oboru podnikání. Počet registrací EAN kódů potom závisí na vašem ročním obratu. Do 1 milionu je to například 1040 Kč.

Pamatujte na to, že EAN kódy vám mohou významně pomoci, a proto vřele doporučuji si jejich problematiku nastudovat a začít je používat. Uvidíte, že se to vyplatí.

Blog o online marketingu

Audit PPC kampaní

Google Ads
A jaké je vaše skóre optimalizace. Požádejte o pomoc nebo si nechte provést kontrolu PPC reklam.

Požádat o audit

Vložte názor k článku: EAN kódy v online marketingu?

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Snadné plánování pomocí Calendly

  Snadné plánování pomocí Calendly

  Organizujte svůj kalendář online

  ZOBRAZIT
 • Nová cookies lišta? Od nového roku.

  Nová cookies lišta? Od nového roku.

  Co nás čeká a nemine

  ZOBRAZIT
 • Power BI – pomocník pro analýzu dat a reporting

  Power BI – pomocník pro analýzu dat a reporting

  Vyzkoušejte jeho funkce a klient bude jásat

  ZOBRAZIT