Temná stránka Shoptetu

Marek Wiener 24 / 04 / 2023

Hodnocení: 0 ×
 • Podcast
 • 0:00
 • --:--

Temná stránka Shoptetu

E-shopařovo trápení snad bude brzy u konce

Musím přiznat, že platformu Shoptet velmi rád. Skoro bych řekl, že je to má největší online láska, ale nebudu se vyhýbat ani její temné stránce. Na sociálních sítích se totiž objevuje poměrně dost uživatelů, kteří se v poslední době potýkají s výpadky a problémy se stabilitou.

Jako Shoptet partner nemám růžové brýle a snažím se vnímat obě strany a sledovat všechny situace jako nezávislá osoba. Ale co si budeme povídat, Shoptet je u nás jedna z nejlépe lokalizovaných platforem a nezaujatost je v tomto ohledu dost těžká.

E-commerce zahlcení

Nicméně pojďme si rozebrat shopteťáckou temnou stránku. Faktem zůstává, že růst e-shopů na této platformě je neuvěřitelný, a právě to vnímám jako největší problém. Domnívám se, že se narazilo na pomyslný strop, kdy služba fungovala tak nějak jako rodina, a když nastal nějaký problém, rychle se vyřešil. S nástupem enormního množství internetových obchodů je ovšem velmi složité udržet celý ekosystém funkční a ne na každého se při problémech rychle dostane. Je tedy běžnou praxí, že při výpadku vám e-shop nemusí běžet delší dobu, než se Shoptet omluví a potíže odstraní.

Jak z toho ven?

Shoptet v této věci samozřejmě pracuje na zlepšení, jednou z prvních vlaštovek byla stránka Shoptet Status, kterou jsem dlouho vyhlížel. Bohužel jistým zklamáním bylo, když jsem jednoho pracovního dne, v sobotu, řešil správu PPC kampaní a nestačil se divit, že mnoho e-shopů nejede. Přitom Shoptet Status hlásil, že je všechno v pořádku.

Celá situace je hodně matoucí, protože při takových výpadcích není zcela jasné, kolika e-shopů se problém vůbec týkal. To vrhá negativní stín nejen na e-shopaře, ale i PPC specialisty a další kolegy, kteří se starají o marketing. A asi nemusím popisovat, že nefunkční e-shop (doména) je katastrofa i pro SEO. Jeden malý výpadek ještě lze přejít, ale jakmile se sejde více problémů, není to vůbec ideální.

Myslím, že tato nepříjemná situace je velkou výzvou pro celý Shoptet. Pevně však věřím, že to chytí za správný konec a aktuální neduhy vyřeší ke spokojenosti všech. Držme jim pěsti!

Blog o online marketingu

Perfektně zvládnutý Facebook a Instagram

Jak na reels a stories
Šablona, jak na Reels a Stories, která dokonale ukazuje principy viditelných ploch.

Více o Reels a Stories

Vložte názor k článku: Temná stránka Shoptetu

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Shoptet - Hromadné úpravy cen v eshopu

  Shoptet - Hromadné úpravy cen v eshopu

  Hromadné úpravy včetně variant? Žádný problém

  ZOBRAZIT
 • Nové Shoptet doplňky jsou tady

  Nové Shoptet doplňky jsou tady

  Uvidíte, jak vám usnadní práci

  ZOBRAZIT
 • Víte, jak vytvořit co nejlepší slovník pojmů?

  Víte, jak vytvořit co nejlepší slovník pojmů?

  Myslete na zákazníky a vyvarujte se chyb

  ZOBRAZIT