Jak napojit Shoptet na skladový systém Pohoda?

Marek Wiener 19 / 05 / 2019

Hodnocení: 2 ×

Jak napojit Shoptet na skladový systém Pohoda?

Praktické tipy pro snadnější synchronizaci dat

Už ve svém prvním zaměstnání, a to už je nějaký ten pátek, jsme řešili otázku, jak jednoduše napojit nový e-shop na skladový systém. A stále je tento krok pro některé elektronické obchody opravdu stěžejní téma, proto jsem vytvořil seznam důležitých bodů, se kterými se můžete u propojení Shoptetu s Pohodou – nejčastějším skladovým systémem – setkat.

Data jsou základ

Ze všeho nejdůležitější jsou data, která máte v systému Pohoda. Pro začátek si určitě ověřte, jestli má každá položka produktu svoje jedinečné ID. Pokud ne, bude pro vás celé propojení mnohem komplikovanější. Jinak je celkové nastavení v Pohodě vcelku jednoduché, stačí znát URL adresy pro exporty a importy, které najdete v Shoptet administraci.

Rychlovka v Shoptetu

Synchronizace v Shoptetu je také snadná a hlavně rychlá – zhruba za 10 minut budete mít vše připraveno. Nejvýznamnějším bodem nastavení v administraci je členění skladů a cenové skupiny. Samotná synchronizace potom závisí velikosti synchronizovaných položek.

Dejte si však pozor na nesynchronizované položky. Může se stát, že některé produkty budou nahlášeny jako duplicitní nebo může existovat jiný důvod, proč se sklady neaktualizovaly. V administraci se ale nachází logy, ve kterých tyto problematické položky najdete.

K tomuto článku také přikládám několik klíčových screenshotů. Mějte na paměti, že pokud napojení nebude fungovat správně, prověřte ještě základní nastavení v modulu "Sklady". Například jedním z častých problémů bývá vypnutá kontrola skladu nebo povolený nákup do mínusu.

Pokud si nevíte rady a napojení by vám přidělalo nejednu vrásku, obraťte se na mne a já vám rád pomůžu.

Blog o online marketingu

Vložte názor k článku: Jak napojit Shoptet na skladový systém Pohoda?

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2019 (PDF)

Komentáře

Marek – online marketing specialista 21.08.2019 16:24

Zdravím Radku, z mého pohledu jde o řešitelný problém, ale potřeboval bych vidět vaše nastavení. O tom jsem vám napsal soukromou zprávu do mailu. Přeji ať se napojení na skladový systém Pohoda vydaří :-)

Radek S. 21.08.2019 14:31

Dobrý den, řeším napojení účetního sw na shoptet. Používáme moneyS3, ale kvůli eshopu a naší účetní bychom přešli na Pohodu. Zkoušel jsem to nějak spárovat (mám zatím stažené demo Pohody), ale zasek jsem se v pozici exportů a importů, kdy mi Pohoda hlásila, že musí být použít http protokol, Shoptet ale používá https. Je to nějak řešitelné nebo je to prohraný boj již před prvním výstřelem? Děkuji za odpověď, R.

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Shoptet API je tady!

  Shoptet API je tady!

  Užitečná pomoc při správě e-shopů

  ZOBRAZIT
 • Jak přesunout váš současný e-shop na řešení Shoptet?

  Jak přesunout váš současný e-shop na řešení Shoptet?

  Jednoduše pomocí XML feedu

  ZOBRAZIT
 • Uvažujete o koupi e-shopu?

  Uvažujete o koupi e-shopu?

  Zjistěte všechny dostupné informace

  ZOBRAZIT