Jak napojit Shoptet na skladový systém Pohoda?

Marek Wiener 19 / 05 / 2019

Hodnocení: 9 ×

Jak napojit Shoptet na skladový systém Pohoda?

Praktické tipy pro snadnější synchronizaci dat

Už ve svém prvním zaměstnání, a to už je nějaký ten pátek, jsme řešili otázku, jak jednoduše napojit nový e-shop na skladový systém. A stále je tento krok pro některé elektronické obchody opravdu stěžejní téma, proto jsem vytvořil seznam důležitých bodů, se kterými se můžete u propojení Shoptetu s Pohodou – nejčastějším skladovým systémem – setkat.

Data jsou základ

Ze všeho nejdůležitější jsou data, která máte v systému Pohoda. Pro začátek si určitě ověřte, jestli má každá položka produktu svoje jedinečné ID. Pokud ne, bude pro vás celé propojení mnohem komplikovanější. Jinak je celkové nastavení v Pohodě vcelku jednoduché, stačí znát URL adresy pro exporty a importy, které najdete v Shoptet administraci.

Rychlovka v Shoptetu

Synchronizace v Shoptetu je také snadná a hlavně rychlá – zhruba za 10 minut budete mít vše připraveno. Nejvýznamnějším bodem nastavení v administraci je členění skladů a cenové skupiny. Samotná synchronizace potom závisí velikosti synchronizovaných položek.

Dejte si však pozor na nesynchronizované položky. Může se stát, že některé produkty budou nahlášeny jako duplicitní nebo může existovat jiný důvod, proč se sklady neaktualizovaly. V administraci se ale nachází logy, ve kterých tyto problematické položky najdete.

K tomuto článku také přikládám několik klíčových screenshotů. Mějte na paměti, že pokud napojení nebude fungovat správně, prověřte ještě základní nastavení v modulu "Sklady". Například jedním z častých problémů bývá vypnutá kontrola skladu nebo povolený nákup do mínusu.

Pokud si nevíte rady a napojení by vám přidělalo nejednu vrásku, obraťte se na mne a já vám rád pomůžu.

Blog o online marketingu

Speciální promo kódy Google Ads


Získejte dotaci 25 000 Kč na kampaně v Google Ads. Napište mi.

Chci promo kód

Vložte názor k článku: Jak napojit Shoptet na skladový systém Pohoda?

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Marek 25.01.2022 16:57

Dobrý den, doporučuji tento dotaz položit přímo na Shoptet poradně. Věřím tomu, že vám tam lépe poradí.

Tomas 25.01.2022 14:01

Dobrý deň, potreboval by som poradiť, ako zosynchronizovať produkty, vytvorené na shoptete s už-exustujúcimi zásobami v pohode. Máme už existujúci eshop aj pohodu a na shoptete sme si vytvorili nový e-shop s podstatne menším rozsahom produktov. Ide mi o to, prepojiť iba tieto existujúce produkty so zásobami v pohode tak, aby nám nevytvorilo duplicitné položky.

Radim Stehlík 04.03.2021 17:16

Dobrý den, je možná nějaká konzultaci či spolupráce na napojení pohody a shoptetu? Hledám informace Pro shoptet obchod potřebuji udělat „můstek“ mezi Pohodou a Shoptettem V základním modulu čtu že se nesynchronizují obrázky Prosím: a) jakou verzi POHODY potřebuji aby se nemusel export (XML) dělat ručně? b) lze v modulu nějak určit které položky se budou synchronizovat? Jako třeba fotky, název, varianty, velikosti, atd?

Marek – online marketing specialista 05.02.2021 08:10

Dobrý den, zde vám zasílám postup https://podpora.shoptet.cz/hc/cs/articles/360003141592-Stormware-Pohoda je to část "Synchronizace E-shop → Pohoda"

Kristýna 04.02.2021 20:07

Dobrý den, mám nově koupenou pohodu a eshop u Shoptetu. Nové produkty přidávám jako první na eshop, jak je exportuju do Pohody? Děkuji za informaci.

Marek – online marketing specialista 05.04.2020 16:27

Petro, podle všeho by to určitě mělo jít. Doporučoval bych mrknout do nápovědy na Shoptetu.

Petra 05.04.2020 09:57

Dobrý den, lze nějak nastavit automatické pravidelné synchronizace skladových zásob (POHODA - SHOPTET)? Máme nově eshop (ještě nespuštěný) a kamennou prodejnu, kde využíváte Pohodu jako pokladnu a potřebujeme, aby tedy (ideálně) fungovala synchronizace obousmerně. V shoptetu je nastavena synchronizace od první objednávky, ale potřebujeme i synchronizaci s nákupy a příjemkami z Pohody na Shoptet. Je třeba toto dělat ručně nebo jde nějak nastavit automat? Děkuji za odpověď, PK

Marek – online marketing specialista 21.08.2019 18:24

Zdravím Radku, z mého pohledu jde o řešitelný problém, ale potřeboval bych vidět vaše nastavení. O tom jsem vám napsal soukromou zprávu do mailu. Přeji ať se napojení na skladový systém Pohoda vydaří :-)

Radek S. 21.08.2019 16:31

Dobrý den, řeším napojení účetního sw na shoptet. Používáme moneyS3, ale kvůli eshopu a naší účetní bychom přešli na Pohodu. Zkoušel jsem to nějak spárovat (mám zatím stažené demo Pohody), ale zasek jsem se v pozici exportů a importů, kdy mi Pohoda hlásila, že musí být použít http protokol, Shoptet ale používá https. Je to nějak řešitelné nebo je to prohraný boj již před prvním výstřelem? Děkuji za odpověď, R.

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Shoptet a jeho skvělý doplněk Velkoobchod

  Shoptet a jeho skvělý doplněk Velkoobchod

  Obrovský pomocník pro práci s velkoobchodními ceníky

  ZOBRAZIT
 • Moje školení v Shoptetu

  Moje školení v Shoptetu

  Jejich přístup a atmosféra mě dostaly

  ZOBRAZIT
 • Víte, jak správně nastavit Shoptet?

  Víte, jak správně nastavit Shoptet?

  Úspěšný e-shop na pár kliků je už minulost

  ZOBRAZIT