Basecamp, přátelská appka pro hladké řízení projektů

Marek Wiener 29 / 07 / 2023

Hodnocení: 0 ×

Basecamp, přátelská appka pro hladké řízení projektů

Zjednodušte si svou práci a komunikaci

Vracím se zpět k tématu projekčních nástrojů. Na svém blogu jsem už psal třeba o Trellu nebo Freelu, tentokrát se ale podíváme na zahraniční nástroj jménem Basecamp.

Ten osobně znám z dávných dob, kdy jej klient využíval pro řízení práce s kolegy a zejména lidmi z reklamní agentury. Tento nástroj má ovšem více verzí, ale v tomto článku se primárně budu věnovat verzi číslo 3, která je aktuálně pro všechny k dispozici.

Rozdíly ve verzích

Basecamp mám v praxi zažitý ve verzi 2, kdy jsem si jej osvojil jako velmi jednoduchého pomocníka pro řízení jednotlivých úkolů s možností evidování seznamů, souborů a chatů s jednotlivými lidmi na daném projektu.
Verze 3 (potažmo 4) je potom hodně podobná dvojce, ale vizuálně je mnohem přívětivější a tuším, že má navíc podporu v obchodech Google Play a App store.

Jak se pracuje se Basecampem oproti jiným nástrojům?

Musím ocenit zejména přehlednost jednotlivých projektů, které si můžete založit. V nich máte možnost používat nástěnku pro zprávy s kolegy, úkolovník, tabuli s kartami, chat, práci se soubory, plánování a další vychytávky.

Co se týká popisu jednotlivých funkcí, nebudu je zdlouhavě rozebírat, protože jsou poměrně jednoduché a jejich název o všem vypovídá. Rád ale zmíním ty zajímavé, které byste mohli využít. Jednou z nich je kalendář, který je evidovaný ke každému projektu. Lze i celkově zobrazit hromadný kalendář, a podívat se tak na jednotlivé události v rámci všech projektů. Kalendáře dál můžete integrovat s vámi používanou aplikací pomocí ICS souboru. 

Zajímavou funkcí je i Lineup, což je časová osa, která vizuálně ukazuje začátek a konec projektů, navazování dalších činností nebo jejich překrývání. Za zmínku stojí také fakt, že Basecamp, oproti ostatním aplikacím podobného ražení, nabízí mnoho možností propojení, a to např. se službami Adobe, Dropbox, Help scout, Github, iCloud, Google Disk, Slack a další.

Basecamp je nástroj, který můžete otestovat v třicetidenní verzi zdarma. V placeném režimu se samozřejmě hradí měsíční poplatek, orientačně 320 Kč za uživatele. Nebo v režimu bez omezení zhruba za 6 500 Kč. Tak ať vám dobře slouží!

Blog o online marketingu

Google Analytics 4


Tápete s nastavením Google Analytics 4? Nechte si službu implementovat profesionálně.

Pomoc s nasazením

Vložte názor k článku: Basecamp, přátelská appka pro hladké řízení projektů

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Šikovná mobilní aplikace Mojo

  Šikovná mobilní aplikace Mojo

  Pomocník pro tvorbu obsahu na sociálních sítích

  ZOBRAZIT
 • Poznejte svůj web do hloubky, vyplatí se to!

  Poznejte svůj web do hloubky, vyplatí se to!

  Zkoumejte chování a požadavky návštěvníků

  ZOBRAZIT
 • Power BI – pomocník pro analýzu dat a reporting

  Power BI – pomocník pro analýzu dat a reporting

  Vyzkoušejte jeho funkce a klient bude jásat

  ZOBRAZIT