Coolors, paleta barev pro vaši práci

Marek Wiener 22 / 07 / 2023

Hodnocení: 0 ×
 • Podcast
 • 0:00
 • --:--

Coolors, paleta barev pro vaši práci

Rychlá pomoc s vhodným barevným laděním

Mám tu pro vás další tip na zajímavý online marketingový nástroj. Tentokrát jde o pomoc s výběrem barvy. Pracovně jsem se totiž setkal nesčetněkrát se situací, kdy jsem zadával takový úkol grafikovi nebo jsem jen potřeboval někam vložit pěknou či vhodnou barvu, aby vše vypadalo decentně. Bohužel jsem zjistil, že to není úplná legrace.

Proto jsem hledal na internetu různé možnosti, které adekvátně nahradí klasickou paletu barev, ale hlavně rychle vyřeší, jak najít vhodnou barvu. V této oblasti mě tak oslovil nástroj Coolors.

Tento generátor barev je poměrně dost jednoduchý, i když jeho všechny funkce najdete až v placené verzi, ale i v té bezplatné si, stejně jako já, poradíte. Osobně využívám vyhledávací tagy, kde uvidíte ihned nejen populární palety, ale také máte možnost zadat svůj vlastní tag. Že to skvěle funguje, ověříte například tím, že zadáte do vyhledávacího pole výrazy jako Army, Pink, Winter a podobně. Nástroj kromě vybírání barev dále umí zhodnotit také kontrastní volbu dvou barev nebo nahrát obrázek a vygenerovat z něj barevnou tematiku.
Pro mě a mé pracovní účely je důležitá zejména funkce palety, která mi k hlavní barvě najde jednoduše další, které vzájemně ladí.

Tento nástroj mi zpočátku přišel poměrně neužitečný, ale s postupem času musím říct, že stojí za to jej vyzkoušet. Nicméně na placený režim to není úplně jasný kandidát. To by musel umět daleko více funkcí ve stylu umělé inteligence. 
 

Blog o online marketingu

Google Analytics 4


Tápete s nastavením Google Analytics 4? Nechte si službu implementovat profesionálně.

Pomoc s nasazením

Vložte názor k článku: Coolors, paleta barev pro vaši práci

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Změřte si facebookové úspěchy přes Socialbakers

  Změřte si facebookové úspěchy přes Socialbakers

  Placená verze se vyplatí

  ZOBRAZIT
 • Nejlepší řešení pro technickou podporu?

  Nejlepší řešení pro technickou podporu?

  Najděte ten váš pravý helpdesk

  ZOBRAZIT
 • Reklamní bannery v HTML5

  Reklamní bannery v HTML5

  Tvorba bannerů v HTML5

  ZOBRAZIT