Marketingové tipy: Nástroje umělé inteligence

Marek Wiener 06 / 11 / 2023

Hodnocení: 0 ×
 • Podcast
 • 0:00
 • --:--

Marketingové tipy: Nástroje umělé inteligence

Vyberte si ten nejvhodnější pro vaši práci

Opět tu pro vás mám pár užitečných vychytávek aneb jak dělat marketing prostřednictvím nástrojů umělé inteligence (AI), která je stále poměrně žhavým tématem. Pojďme se tedy na tyto neživé pomocníky podívat blíže.

Asi nejznámějším nástrojem je ChatGPT. Ten se nejčastěji doporučuje pro generování textů, ale hodí i na vypracování různých rešerší a odborných témat. V marketingu bude určitě k ruce třeba při získávání podkladů pro tvorbu textů nebo „výrobu“ popisků na e-shop, ale článek s emocemi nebo potřebným tónem komunikace z něj prostě nedostanete.

Další zajímavou appkou je Adobe Podcast, který jsem si již několikrát vyzkoušel. Dovoluje vám totiž upravit zvuk tak, aby váš hlas působil jako z televize či rádia – vaši stopu očistí od nežádoucího šumu či ozvěn, tak ho neváhejte vyzkoušet.

Mezi klienty jsou hodně poptávané nástroje na generování obrázků. V této oblasti zatím nemám vyzkoušených mnoho aplikací, ale mezi ty zajímavé patří například Leonardo AI nebo Clipdrop. Na rovinu ale říkám, že výstupy z těchto nástrojů jsou nekvalitní. V podstatě všechna témata, které jsem prostřednictvím AI řešil, nedopadly dobře: buď byly nepoužitelné nebo se musely dál hodně retušovat. Častým neduhem bývají třeba lidské končetiny, se kterými si nástroje zatím příliš dobře neporadí.

Beautiful.ai asi nejvíce ocení studenti a analytici. Vytváří velmi pěkné prezentace, spoustu grafů a různých diagramů. Skvěle se hodí i předpřipravené šablony.

Dalším zajímavým kouskem do sbírky je Narakeet. Pokud potřebujete voiceover k videu a nemáte nikoho vhodného po ruce, můžete se obrátit na tuto AI. Samozřejmě jej doporučuji i z důvodu, že nabízí hned tři hlasy v češtině. Z mého pohledu je výstup sice stále dost umělý, ale při zručnosti jste schopni v nějakém dalším programu vylepšit výsledek do publikovatelného stavu.

Doufám, že vás moje tipy navnadily k vyzkoušení umělé inteligence. Další nápady a doporučení již chystám, takže se už teď můžete těšit na navazující příspěvek.

Blog o online marketingu

Perfektně zvládnutý Facebook a Instagram

Jak na reels a stories
Šablona, jak na Reels a Stories, která dokonale ukazuje principy viditelných ploch.

Více o Reels a Stories

Vložte názor k článku: Marketingové tipy: Nástroje umělé inteligence

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • SatisMeter – jednoduché měření vaší webové aplikace

  SatisMeter – jednoduché měření vaší webové aplikace

  Užitečná výpomoc nejen pro produkťáky

  ZOBRAZIT
 • Jak jsme začali využívat Fakturoid

  Jak jsme začali využívat Fakturoid

  Nový fakturační software se nám vyplatí po všech stránkách

  ZOBRAZIT
 • Využijte chytré nástroje pro váš web

  Využijte chytré nástroje pro váš web

  Pomohou vám být vidět

  ZOBRAZIT