Marketingové tipy: Nástroje umělé inteligence

Marek Wiener 06 / 11 / 2023

Hodnocení: 0 ×
 • Podcast
 • 0:00
 • --:--

Marketingové tipy: Nástroje umělé inteligence

Vyberte si ten nejvhodnější pro vaši práci

Opět tu pro vás mám pár užitečných vychytávek aneb jak dělat marketing prostřednictvím nástrojů umělé inteligence (AI), která je stále poměrně žhavým tématem. Pojďme se tedy na tyto neživé pomocníky podívat blíže.

Asi nejznámějším nástrojem je ChatGPT. Ten se nejčastěji doporučuje pro generování textů, ale hodí i na vypracování různých rešerší a odborných témat. V marketingu bude určitě k ruce třeba při získávání podkladů pro tvorbu textů nebo „výrobu“ popisků na e-shop, ale článek s emocemi nebo potřebným tónem komunikace z něj prostě nedostanete.

Další zajímavou appkou je Adobe Podcast, který jsem si již několikrát vyzkoušel. Dovoluje vám totiž upravit zvuk tak, aby váš hlas působil jako z televize či rádia – vaši stopu očistí od nežádoucího šumu či ozvěn, tak ho neváhejte vyzkoušet.

Mezi klienty jsou hodně poptávané nástroje na generování obrázků. V této oblasti zatím nemám vyzkoušených mnoho aplikací, ale mezi ty zajímavé patří například Leonardo AI nebo Clipdrop. Na rovinu ale říkám, že výstupy z těchto nástrojů jsou nekvalitní. V podstatě všechna témata, které jsem prostřednictvím AI řešil, nedopadly dobře: buď byly nepoužitelné nebo se musely dál hodně retušovat. Častým neduhem bývají třeba lidské končetiny, se kterými si nástroje zatím příliš dobře neporadí.

Beautiful.ai asi nejvíce ocení studenti a analytici. Vytváří velmi pěkné prezentace, spoustu grafů a různých diagramů. Skvěle se hodí i předpřipravené šablony.

Dalším zajímavým kouskem do sbírky je Narakeet. Pokud potřebujete voiceover k videu a nemáte nikoho vhodného po ruce, můžete se obrátit na tuto AI. Samozřejmě jej doporučuji i z důvodu, že nabízí hned tři hlasy v češtině. Z mého pohledu je výstup sice stále dost umělý, ale při zručnosti jste schopni v nějakém dalším programu vylepšit výsledek do publikovatelného stavu.

Doufám, že vás moje tipy navnadily k vyzkoušení umělé inteligence. Další nápady a doporučení již chystám, takže se už teď můžete těšit na navazující příspěvek.

Blog o online marketingu

Speciální promo kódy Google Ads


Získejte dotaci 25 000 Kč na kampaně v Google Ads. Napište mi.

Chci promo kód

Vložte názor k článku: Marketingové tipy: Nástroje umělé inteligence

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Snadné plánování pomocí Calendly

  Snadné plánování pomocí Calendly

  Organizujte svůj kalendář online

  ZOBRAZIT
 • Coolors, paleta barev pro vaši práci

  Coolors, paleta barev pro vaši práci

  Rychlá pomoc s vhodným barevným laděním

  ZOBRAZIT
 • Jak na zkrácení URL adresy

  Jak na zkrácení URL adresy

  Bitly - dokonalý zkracovač URL adres.

  ZOBRAZIT