Znásobte svoje objednávky díky online tržištím Mall nebo Alza

Marek Wiener 23 / 09 / 2020

Hodnocení: 0 ×

Znásobte svoje objednávky díky online tržištím Mall nebo Alza

Pomůže vám Shoptet a jeho doplňky

O tom, že nákupní galerie jsou velmi žádané, není potřeba spekulovat. Mluvím teď zejména o online tržištích Mall nebo Alza, které už zdaleka nejsou jen velké jedničky na trhu mezi e-shopy, ale nově působí i jako online tržiště. Tedy fungují podobně jako třeba mezinárodní gigant Amazon.

Co je Marketplace a jak na něj?

Marketplace je místo, kde můžete prodávat právě vy. Ale podobně jako u Amazonu, dostat svoje zboží na marketplace Mallu či Alzy není vůbec snadné. Znám ale minimálně několik  případů, kdy se to povedlo, proto vás můžu ujistit, že stojí za to nebát se a zkusit štěstí. A kdy to opravdu nemá význam? Pokud prodáváte hodně konkurenční zboží, které se už na Alze nebo Mallu vyskytuje, je vysoká pravděpodobnost, se vám do jejich marketplace dostat nepovede.

Je to pro vás výhodné?

Z mého pohledu dává marketplace smysl těm, kteří provozují e-shop spíš okrajově, a mohou se tak díky své „nestandardní“ nabídce jednoduše dostat do velkých e-shopů. Důvod je však ještě jiný – výrobci kolikrát dosahují víc jak 50% marže, což je pravděpodobný úspěch, protože u jiného typicky dodavatelského zboží se předpokládá, že marže produktů nebude dosahovat na úroveň, aby se prostřednictvím tzv. dropshipmentu vyplatila.

Chcete marketplace vyzkoušet?

Potom vám doporučuji využít platformu Shoptet s doplňky od Expando, které najdete zde:

Díky těmto pomocníkům budete mít přehled o všech svých objednávkách, a to na jednom místě. Expando vám zajistí snadný import objednávek z programu Mall Partner nebo Alza Dropshipment a synchronizuje jejich aktuální stav. Ušetříte si tak dvojitou práci s udržováním správného stavu objednávek ve vlastním e-shopu i na Alze nebo Mallu.
 
Marketplace určitě patří do rozvojové části online marketingu a aktuálně se o tuto oblast velmi zajímám, takže se k ní v budoucnu prostřednictvím článku určitě ještě vrátím.

Blog o online marketingu

Školení online

Využijte možnost školení online formou (spojení přes Meet nebo Skype). Podívejte se na aktuální nabídku a termíny školení online marketingu.

Více o Digi školení

Vložte názor k článku: Znásobte svoje objednávky díky online tržištím Mall nebo Alza

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Wordpress - redakční systém zdarma

  Wordpress - redakční systém zdarma

  Nástroj nejen pro blogování

  ZOBRAZIT
 • Koloo štěstí pro váš e-shop či web?

  Koloo štěstí pro váš e-shop či web?

  Vyzkoušejte zajímavý marketingový doplněk

  ZOBRAZIT
 • Hýčkejte si svůj brand!

  Hýčkejte si svůj brand!

  Budování značky je náročná práce, která má smysl

  ZOBRAZIT