Jak jsem se školil v Mergadu

Marek Wiener 17 / 07 / 2017

Hodnocení: 1 ×

Jak jsem se školil v Mergadu

A zase se o kus dál pracovně posunul

Na konci června jsem absolvoval dlouho očekávané školení od Michala Janíka ve společnosti Mergado. Šel jsem se vzdělávat zejména proto, protože spolupráce s programátory byla na některých projektech zbytečně zdlouhavá a ve finále neefektivní. Přitom často potřebuji mít vyřešeno zadání do čtyřiadvaceti hodin, proto jsem hledal možnosti, jak se s tím poprat.  

Tím nechci nikoho ovlivňovat, co se týká práce s vývojáři, ale nástroj Mergado je pro mě skvělý v tom, že je občas můžu bezbolestně „obejít“. Vymyslím si a naplánuji projekt dle svých preferencí a následně sám otestuji. Další výhodou, kterou software Mergado poskytuje, je přímá podpora pro různé služby jako Heureka, Zboží.cz, Glami, Google nákupy, Google AdWords, nebo i pro více specifické záležitosti jako je Mailkit, Skrz.cz, Biano apod.  

Školení optimalizace pro vyhledávače zboží a práce s Mergadem bylo orientované zejména na Heureku a Zboží.cz. Michal se nám snažil přiblížit přednosti a možná úskalí těchto zbožových srovnávačů. Samotné práci s programem jsme se věnovali zhruba hodinu na konci celého školení.  

To nejlepší z Mergada

Primárně bych rád vyzdvihl jeho stabilitu. U e-shopů, kde máte třeba přes deset tisíc položek, je velmi důležité mít podpůrný server. Abyste nedopadli jak já – Google nákupy mi totiž neustále hlásily výpadky načtení zboží. To se vám tedy v tomto programu nestane. Největší výhodou je však možnost pracovat s feedem, upravovat názvy, hromadně hledat skupiny produktů a ty přejmenovávat nebo měnit kategorie. Prakticky také můžete odstraňovat chyby ve feedech, které zpravidla nastávají po změnách u samotných poskytovatelů služeb (příkladem je nová specifikace feedu, kterou v minulém roce vydalo Zboží.cz). Pravidelně tak využívám XML audit od Mergada a vše šlape jako hodinky.  

Pokud se zajímáte o Mergado více, podívejte se tady na můj další článek, kde více popisuji práce s XML feedem v Mergadu.

Blog o online marketingu

Audit PPC kampaní

Google Ads
A jaké je vaše skóre optimalizace. Požádejte o pomoc nebo si nechte provést kontrolu PPC reklam.

Požádat o audit

Vložte názor k článku: Jak jsem se školil v Mergadu

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Pája 02.08.2017 09:32

Tak asi jsou tam dobré ty analýzy XML feedů, nic lepšího jsem zatím nenašla.

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

  • Můj první Mergadofest

    Můj první Mergadofest

    Přišel jsem, poslechl jsem a odešel jsem nadšen

    ZOBRAZIT