Stiskni enter nebo vyhledávání zruš pomocí tlačítka esc.

Copywriting je důležitější, než si myslíte
  0

Copywriting je důležitější, než si myslíte

Bez profesionála se dneska stěží obejdete

Doba internetového podnikání je už dávno jinde. Možná vám přijde, že psaní textů není žádná věda a zvládnete to sami bez cizí pomoci, ale stejně téměř s každým klientem řeším, co a jak (ne)psat na svůj web.

S kvalitním obsahem vyhrává SEO

Většina lidí zvládne vytvořit texty samo, ale už bohužel netuší, jak je napsat, aby byly přívětivé nejen pro čtenáře, ale taky pro vyhledávače.

Když řeším konkrétní projekt, tak se nejdříve podívám, do jaké míry má web či e-shop řešené základy SEO prvků. Změny jdou často provést jednoduše v rámci redakčního (CSM) systému. Chyby, které nejdou odstranit, musí opravit programátor. Po úpravách pak SEO kontroluji pomocí různých nástrojů, a všímám si, zda dochází k jejich zlepšení. Mezi opakované nedostatky patří zejména chybějící meta tagy nebo špatná chronologie nadpisů.

Druhou podstatnou částí copywritingu je způsob psaní a jeho implementace na samotném webu. Implementací zde myslím způsob, jak klient používá ztučnění slov, provázání odkazy nebo třeba používání nadpisů.

„Content is a king“

Obsah je král, o tom není pochyb. A proto klientům nejdříve doporučuji udělat analýzu klíčových slov jejich produktů či služeb a až následně se pustit do samotného psaní.

Pokud máte dostatečný rozpočet, obraťte se určitě na copywritera, který vám vaše texty zkontroluje a upraví tak, aby odpovídaly současným standardům, ale zároveň je i kreativně obohatí. Váš obsah tak dostane šťávu, a vy tak vypustíte do světa kvalitní a hodnotné sdělení.

Přeju vám, ať vám jde psaní textů od ruky, a v případě, že byste si nevěděli rady, rád vám s copywritingem pomůžu.

Vložit názor k článku: Copywriting je důležitější, než si myslíte

Nápověda k heslu: Kolik je 3+6 (napište slovy).