SEO trendy pro rok 2019

Marek Wiener 07 / 05 / 2019

Hodnocení: 0 ×

SEO trendy pro rok 2019

Jak nevypadnout z hledáčku vyhledávačů

Po delší době bych se v tomto článku chtěl věnovat tématu SEO, a to přímo trendům pro rok 2019. I když čas z letošního ročníku ukrojil již téměř polovinu, myslím si, že je dobré si některé věci znovu připomenout a osvěžit.

Z hlediska optimalizace pro vyhledávače letos řeším hlavně tyto 4 oblasti:

Rich Snippets

Je dobré, když weby, které optimalizujete, mají vlastnost strukturovaných úryvků. To jsou informace, které se nachází v zápisu zdrojového kódu, ale návštěvník je na první pohled nevidí. Mezi strukturované úryvky může patřit i klasický blogový článek, ale na firemních webech se nejčastěji setkávám s drobečkovou navigací nebo různými prvky pro sociální média (protokol Open Graph). Výhodou těchto dat je zvláštní zobrazování zejména ve vyhledávači Google – např. obrázek vedle výsledku hledání, zajímavější struktura drobečkové navigace nebo datum vaší události, o které píšete na webu apod. Více na náhledech v tomto článku.

YouTube

Doporučuji optimalizovat všechna videa na YouTube profilech. Vezměte si, že i samotný YouTube je takový vyhledávač a mít správně jej správně nastavený je důležitý krok k tomu, aby vám videa nasbírala více zhlédnutí.

Firemní zápisy

Nezapomínejte i na takové „klasiky“ jako jsou profily na Firmy.cz, Google Moje Firma nebo Google Mapy. Jedná se o bezplatné zápisy a často se právě tyto katalogové záznamy dostávají ve vyhledávání dost vysoko.

UX

Do SEO řadím i některé věci z UX marketingu. Doporučuji vám analyzovat web nástrojem jako je Smartlook či Hotjar. Výstup ve formě teplotních map nebo videonahrávek pohybu vašich návštěvníků je vhodný pro další rozhodování, co na webu či e-shopu změnit či vylepšit.

Kromě těchto výše uvedených bodů je obecně v oblasti optimalizace pro vyhledávače pro rok 2019 důležité technické SEO. Vývojáři by si měli ujasnit, které funkce na webech používat a kterých se naopak zbavit. Laicky řečeno se jedná zejména o redukci přebytečných javascriptových funkcí nebo zrychlování stránek.

Blog o online marketingu

Speciální promo kódy Google Ads


Získejte dotaci 25 000 Kč na kampaně v Google Ads. Napište mi.

Chci promo kód

Vložte názor k článku: SEO trendy pro rok 2019

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Jak na efektivní analýzu klíčových slov

  Jak na efektivní analýzu klíčových slov

  Pro nejlepší výsledky se obraťte na odborníky

  ZOBRAZIT
 • Úspěšný marketing pro mobilní aplikace ve stavu zralosti

  Úspěšný marketing pro mobilní aplikace ve stavu zralosti

  S reklamou spěchejte pomalu

  ZOBRAZIT
 • Vyzkoušejte SEO pomocníka Collabim

  Vyzkoušejte SEO pomocníka Collabim

  Tipy a rady pro snadnější práci

  ZOBRAZIT