Stiskni enter nebo vyhledávání zruš pomocí tlačítka esc.

Rady a triky pro bezpečnost na internetu
  2

Rady a triky pro bezpečnost na internetu

Máte zájem udělat všechno pro to, abyste se co nejvíce ubránili zvědavcům na internetu?

Máte zájem udělat všechno pro to, abyste se co nejvíce ubránili zvědavcům na internetu? Tento článek průběžně aktualizuji a přidávám různá upozornění, rady a triky pro bezpečnost na internetu. V článku přikládám díky společnosti Kaspersky aktuální hrozby kybernetických útoků, ale i odkaz na test vašeho wi-fi routeru. Zajímavým odkazem na článek je také tématika podvodníků nabízejících předražené domény apod.

Společnost Kaspersky vytvořila webové počítadlo kybernetických útoků na internetu. Nástroj obsahuje přehled jednotlivých služeb a jejich potencionálních hrozeb. Více zde.

Je váš WI-FI router bezpečný?

Společnost CZ.NIC z.s.p.o. připravila na stránce Test chyby rom-0 možnost otestovat vaše wifi zařízení. Pomocí zadané adresy se na několika vybraných TCP portech ověří bezpečnost vašeho WI-FI routeru.

Podvodníci nabízejí předražené domény po telefonu

V poslední době mě oslovilo několik zákazníků, že jim zavolala firma, která se vydávala jako registrátor domén. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, pokud by tato spekulativní firma nenabízela svoje služby podivným způsobem. Jedním z těchto způsobů je i ten, kdy vám zavolají, že je oslovila jiná společnost se žádostí o registraci domény s podobným názvem, jako je název vaší společnosti.

Telefon samozřejmě zní velmi věrohodně a v tu chvíli velice doporučuji zvážit ukončení takového hovoru a obrátit se raději spíše na společnost, která vám vyráběla stránky.

Doporučujeme tento článek, který nás také zaujal a kde se píše i o uzavření smlouvy po telefonu.

Udržujte svůj prohlížeč stále aktuální!

Snad každý se s tím už setkal - neaktuální verze prohlížeče. Může způsobit nejen nebezpečí, ale i nesprávné zobrazení www stránek. Na webu OUTDATED BROWSER máte možnost zjistit vše o nejnovějších prohlížečích a případně si stáhnout aktuální verzi svého používaného prohlížeče.

Náhled webu Outdated browser k 09/2014

Náhled webu Outdated browser

Vložit názor k článku: Rady a triky pro bezpečnost na internetu

Nápověda k heslu: Kolik je 3+6 (napište slovy).