Shoptet API je tady!

Marek Wiener 29 / 08 / 2018

Hodnocení: 2 ×

Shoptet API je tady!

Užitečná pomoc při správě e-shopů

S další parádní novinkou přichází Shoptet, který poskytuje pronájmové řešení e-shopů – díky němu jste tak schopni během několika dnů rozjet vlastní funkční elektronický obchod.

Shoptet nyní vypustil novou vychytávku, kterou jistě uvítají všichni současní i budoucí uživatelé jejich e-shopů. Jak už jsem v dřívějším článku o Shoptetu avizoval, jedná se o spuštění API. Sice trochu „s křížkem po funusu“, ale lepší pozdě, nežli později :) 

Díky API tak konečně dojde k řešení mnoha restů, které zákazníci hlásili do knihy přání nebo do poradny na Facebooku. Je totiž logické, že ani dvojnásobný počet programátorů Shoptetu by nezvládl všem požadavkům vyjít vstříc a bylo tedy nutné s tím začít něco dělat. Tomu by teď mělo napomoci API, kde dostanou slovo i externí vývojáři. Ti spolu budou moci komunikovat a vyvíjet vlastní doplňky nebo vylepšení, které budou poptávat právě klienti Shoptetu.

API je ale v podstatě jen technologie, přes kterou budou vývojáři komunikovat, respektive přes výtvory, které naprogramují. Nás bude daleko více zajímat část zvaná „Shoptet Doplňky“ -> https://doplnky.shoptet.cz/. Půjde o jakýsi marketplace, kde bude možné potřebné doplňky zakoupit nebo pronajmout do svého e-shopu. V tuto chvíli se zde nachází jen nabídka přímo od Shoptetu – ten zde převedl moduly, které jsou příplatkové pro některé z jeho tarifů. Věřím, že se nová řešení od dalších developerů brzy objeví.

Oznámení vývoje API před několika měsíci mě mile překvapilo. Nyní jsem však ještě více nadšen protože rychlost nasazení a zprovoznění obchodu jsem očekával spíše až ke konci roku. Ted už budu netrpělivě očekávat první doplňky a těším se na nějaký další článek, který pro vás připravím – např. o těch nejlepších či nejužitečnějších vylepšeních.

Blog o online marketingu

Perfektně zvládnutý Facebook a Instagram

Jak na reels a stories
Šablona, jak na Reels a Stories, která dokonale ukazuje principy viditelných ploch.

Více o Reels a Stories

Vložte názor k článku: Shoptet API je tady!

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Marek – online marketing specialista 03.09.2018 15:40

Stando, díky za komentář!

Standa Vavřík - online marketing 30.08.2018 15:51

Super. Sice o rok později, ale přece. Gratuluji.

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Moje školení v Shoptetu

  Moje školení v Shoptetu

  Jejich přístup a atmosféra mě dostaly

  ZOBRAZIT
 • Zjednodušte si práci a zautomatizujte svůj e-shop

  Zjednodušte si práci a zautomatizujte svůj e-shop

  Od logistiky až po marketing

  ZOBRAZIT
 • Uvažujete o koupi e-shopu?

  Uvažujete o koupi e-shopu?

  Zjistěte všechny dostupné informace

  ZOBRAZIT