Jak vypadá současný affiliate marketing Hodnocení: 0 ×

Jak vypadá současný affiliate marketing

A kdy má cenu jej zkoušet?

Říká vám něco pojem affiliate marketing? Pokud ne, rád vám jej přiblížím. Jedná se o poměrně zajímavý marketingový kanál, který hojně funguje spíše v západních zemích.
Je to vlastně propagace výrobků či služeb na bázi provize. Pokud si program zřídíte, dáváte tak jednoduchou nabídku komukoli, aby vás dobrovolně propagoval a ještě za to dostal určitou finanční odměnu.
V Česku tento typ marketingu zas tolik oblíbený a rozšířený není – celkově má totiž u nás poněkud špatnou pověst. A proč tomu tak je?

Černý Petr marketingu?

Z historického hlediska má u nás hodně lidí špatné zkušenosti s umísťováním reklamních sdělení na nepříliš reprezentativní weby. Tím myslím stránky nevhodné pro děti a mladistvé. Bídná pověst dle mého ale stále přetrvává. Z tohoto předpokladu vycházím i díky vlastním zkušenostem. Když se totiž zapojíte do nějakého affiliate programu, tak prostě nevíte, na čem jste. Budete-li spolupracovat se silným partnerem jako je třeba cj.com, odvedete mu určitou část výdělku, ale přitom nevíte, kolik si ve finále vyděláte. V případě, že zvolíte ne zrovna silný affiliate program, můžete tak ztratit nejen čas, ale i peníze.
Do hry navíc začali poslední roky značně vstupovat také youtubeři a influenceři, kteří mají ale domluvenou spolupráci zejména napřímo, čímž nabourávají systém affiliate marketingu.

Affiliate tip

Affiliate marketing je zatím u nás okrajovou záležitostí, dobře zatím funguje v oblasti turismu a estetickým oborech jako je kosmetika a parfémy. Pokud nemáte návštěvnost webu vyšší jak tisíc přístupů denně, tak se spíše těmto aktivitám vyhněte, ať nespláčete nad výdělkem.
Domnívám se, že čas affiliate marketingu u nás v Česku ještě přijde, bude však pravděpodobně v jiné podobě než jej doposud známe.

Blog o online marketingu

Vložte názor k článku: Jak vypadá současný affiliate marketing

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2019 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Letošní novinky ze světa onlinu jedou!

  Letošní novinky ze světa onlinu jedou!

  Přináší praktické a pohodlné vychytávky

  ZOBRAZIT
 • Zadáno pro milovníky kvalitní kávy

  Zadáno pro milovníky kvalitní kávy

  Předplatné oblíbeného nápoje potěší

  ZOBRAZIT
 • Eliminujte bezpečnostní upozornění při stahování a instalacích

  Eliminujte bezpečnostní upozornění při stahování a instalacích

  Získejte důvěru vašich zákazníků

  ZOBRAZIT