Jak vypadá současný affiliate marketing

Marek Wiener 07 / 12 / 2018

Hodnocení: 0 ×

Jak vypadá současný affiliate marketing

A kdy má cenu jej zkoušet?

Říká vám něco pojem affiliate marketing? Pokud ne, rád vám jej přiblížím. Jedná se o poměrně zajímavý marketingový kanál, který hojně funguje spíše v západních zemích.
Je to vlastně propagace výrobků či služeb na bázi provize. Pokud si program zřídíte, dáváte tak jednoduchou nabídku komukoli, aby vás dobrovolně propagoval a ještě za to dostal určitou finanční odměnu.
V Česku tento typ marketingu zas tolik oblíbený a rozšířený není – celkově má totiž u nás poněkud špatnou pověst. A proč tomu tak je?

Černý Petr marketingu?

Z historického hlediska má u nás hodně lidí špatné zkušenosti s umísťováním reklamních sdělení na nepříliš reprezentativní weby. Tím myslím stránky nevhodné pro děti a mladistvé. Bídná pověst dle mého ale stále přetrvává. Z tohoto předpokladu vycházím i díky vlastním zkušenostem. Když se totiž zapojíte do nějakého affiliate programu, tak prostě nevíte, na čem jste. Budete-li spolupracovat se silným partnerem jako je třeba cj.com, odvedete mu určitou část výdělku, ale přitom nevíte, kolik si ve finále vyděláte. V případě, že zvolíte ne zrovna silný affiliate program, můžete tak ztratit nejen čas, ale i peníze.
Do hry navíc začali poslední roky značně vstupovat také youtubeři a influenceři, kteří mají ale domluvenou spolupráci zejména napřímo, čímž nabourávají systém affiliate marketingu.

Vlastní affiliate síť

Mezi zajímavou alternativou může být i vlastní affiliate síť. Tu provozuje například společnost eHUB, která na trhu působí už 10 let. Jako jediní na českém trhu vyvíjí vlastní technologickou platformu, která je zaměřená na perfektní tracking konverzí a datovou analytiku. eHUB kromě ČR působí i na Slovensku, Maďarsku a Rumunusku.

Affiliate tip

Affiliate marketing je zatím u nás okrajovou záležitostí, dobře zatím funguje v oblasti turismu a estetickým oborech jako je kosmetika a parfémy. Pokud nemáte návštěvnost webu vyšší jak tisíc přístupů denně, tak se spíše těmto aktivitám vyhněte, ať nespláčete nad výdělkem.
Domnívám se, že čas affiliate marketingu u nás v Česku ještě přijde, bude však pravděpodobně v jiné podobě než jej doposud známe.

Blog o online marketingu

Audit PPC kampaní

Google Ads
A jaké je vaše skóre optimalizace. Požádejte o pomoc nebo si nechte provést kontrolu PPC reklam.

Požádat o audit

Vložte názor k článku: Jak vypadá současný affiliate marketing

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Marketing pro restaurace, pizzerie a vinárny

  Marketing pro restaurace, pizzerie a vinárny

  Jak na marketing v pohostinských podnicích?

  ZOBRAZIT
 • Hýčkejte si svůj brand!

  Hýčkejte si svůj brand!

  Budování značky je náročná práce, která má smysl

  ZOBRAZIT
 • Wordpress - redakční systém zdarma

  Wordpress - redakční systém zdarma

  Nástroj nejen pro blogování

  ZOBRAZIT