Komu jsem pomáhal v roce 2018 s onlinem?

Marek Wiener 27 / 12 / 2018

Hodnocení: 0 ×

Komu jsem pomáhal v roce 2018 s onlinem?

Spolupracoval jsem s mnoha zajímavými klienty

V tomto článku bych vám rád přiblížil, čemu se věnuji. Jak už někteří ví, mojí hlavní činností je práce pro brněnský slevový portál, ale specializuji se také na začínající podnikatele a e-shopy, které fungují na Shoptetu.
Vždy, když mi od někoho dorazí poptávka po PPC či SEO, jsem velice rád, protože moje práce je zároveň i mým koníčkem a zábavou. Zkrátka rád pomáhám odhalovat zákoutí online marketingu a těším se, až budu moci „nakopnout“ zase nějaký nový projekt.

Podívejte se na letošní výběr mých prací:

Deratizace štěnic

Na tomto projektu bylo zajímavé, že jsem konečně mohl zapojit i formát reklamy v Google Ads, který ne pokaždé využívám. Reklama na volání se totiž vždy nehodí. Pokud nemáte ponětí, o čem mluvím, jedná o inzeráty určené zejména pro zařízení, která umí telefonovat. V Google Ads nastavíte, které reklamy se mají zobrazovat na desktopech či tabletech, pro telefony nastavíte reklamu na volání. Zákazník pak nepřechází na váš web, ale rovnou vám zatelefonuje.

Úsporné svícení – e-shop bez objednávek

Každý, kdo se aspoň trochu orientuje v e-commerce, zřejmě ví, že elektronických obchodů s LED svícením je dnes opravdu hodně a prosadit se v tomto segmentu není zrovna snadné. Ani marže od dodavatelů už nejsou tak zajímavé, takže útrata na PPC kampaních se vám může lehce prodražit. V tomto případě pořád nemám vyhráno, ale projekt je na dobré cestě. Momentálně řešíme cenové rozsahy produktů přes Mergado a rozhodujeme se, které produkty budeme propagovat.

Elektrokola – začínající e-shop

E-shop s elektrokoly mě doslova nadchnul. Zde jsem ale kampaně neřešil, e-shop totiž ještě neexistoval, a proto jsem u Shoptetu zřizoval zbrusu nový. Zajímavostí bylo napojení na XML feedy dodavatelů, což jsem si užil poprvé. Toto napojení je úžasná vychytávka, protože ve firmě pak reálně nepotřebujete produktového manažera, jen si lehce upravíte data, která vám dodavatelé posílají prostřednictvím XML feedu.

Army shop – zavedený velký e-shop

S Heurekou jsem letos byl v kontaktu více než jindy. Při řešení biddingu a párování produktů to zkrátka bez komunikace s jejich zaměstnanci nejde. Propagace na Heurece je občas docela oříšek – neustále zatřiďujete zboží, reagujete na změny, řešíte období s dopravou zdarma a jiné činnosti. Zkrátka s tímto shopem jsem o zábavu neměl nouzi.

Zajímavých projektů jsem měl v roce 2018 samozřejmě více, ale chtěl jsem vám alespoň takto „letem světem“ představit svou pracovní náplň. Kromě skvělých poptávek jsem zažil i několik neúspěšných, kdy jsem na úvod spolupráce nabídl zdarma zhodnocení PPC účtu, ale následně nedošlo k žádné reakci či odpovědi. Ale i to je součást mojí práce.

Blog o online marketingu

Audit PPC kampaní

Google Ads
A jaké je vaše skóre optimalizace. Požádejte o pomoc nebo si nechte provést kontrolu PPC reklam.

Požádat o audit

Vložte názor k článku: Komu jsem pomáhal v roce 2018 s onlinem?

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • IC Klinice Brno jsme dali nový design a interaktivní vyhledávání

  IC Klinice Brno jsme dali nový design a interaktivní vyhledávání

  Cílili jsme na jednoduchou orientaci a responzivitu

  ZOBRAZIT
 • Jak jsme tvořili web pro strojírenskou firmu

  Jak jsme tvořili web pro strojírenskou firmu

  Devadesátkový design jsme oblékli do nového kabátu

  ZOBRAZIT
 • Vykvetl nám nový vzhled blogu

  Vykvetl nám nový vzhled blogu

  Ať se vám líbí stejně jako nám

  ZOBRAZIT