Uvažujete o koupi e-shopu?

Marek Wiener 29 / 07 / 2019

Hodnocení: 0 ×

Uvažujete o koupi e-shopu?

Zjistěte všechny dostupné informace

Přemýšlíte, že byste koupili hotový e-shop nebo jste dostali nabídku na nákup již zajetého internetového obchodu? Připravil jsem pro vás pár tipů, které bych před nákupem zvážil. Tak se na ně pojďme podívat.

Na úvod musím podotknout, že v dnešní době není nijak zvláštní nebo nestandardní koupit e-shop se zbožím včetně převzetí skladů či dodavatelů. Rozhodně bych se toho nebál, ale přeci jen existují určitá rizika, a proto je třeba si dát na čas a vše pořádně promyslet.

Pokuste se dozvědět co nejvíce

Když se rozhodnete koupit e-shop, tak by vás jako první parametr měl zajímat obrat, protože ten je výslovným ukazatelem, zda nebyl obchod vytvořen jen na oko a následně určen k prodeji. Čísla vám tak jednoduše napoví, jak dříve fungoval.

Další nebezpečí se může pojit s produkty od nezodpovědného dodavatele, tedy např. že produkty sice dodá, ale v nevalné kvalitě, se zpožděním nebo třeba nereaguje na reklamace. Dávejte si také pozor na dříve zrealizované objednávky prostřednictvím mailing listu neznámého původu. A nezapomeňte si určitě prověřit doménu, kontakty na dodavatele a reálný stav skladových zásob.

Podívejte se na kondici e-shopu, a to nejen po stránce obratu, ale i jednotlivých kanálů. Který zdroj jej aktuálně pohání a který brzdí? Kde to dříve fungovalo a již přestalo? Můžete tak snadno dojít k závěru, že vše živí třeba jen jeden kanál.

Zajímejte se o finance. Kolik peněz se vynaložilo na marketing? Dle mých zkušeností je to velmi zajímavá informace. Když kupujete internetový obchod, můžete nabýt dojmu, že lehce zbohatnete, protože vidíte velké prodeje, ale je otázkou, za jakých finančních injekcí do marketingu.

Eshopiště vám pomůže

Skvělým nástrojem pro zhodnocení rizik je například Eshopiště.cz od Shoptetu. Díky tomuto projektu se můžete lehce inspirovat, např. jaká je reálná cena e-shopu, který uvažujete koupit. Můžete si totiž podobný „kousek“ v tomto katalogu najít a podívat se, za kolik je zde k mání. Eshopiště toho ale nabízí mnohem víc. Líbí se mi, jak pomáhá, upozorňuje a radí, aby si člověk, který uvažuje o koupi zavedeného elektronického obchodu, dozvěděl předem co nejvíce. Najdete tady také mnoho informací o návštěvnosti, obratu za poslední rok nebo zisku.

Kromě výše uvedených rad vám můžu nabídnout i mé vlastní zhodnocení vycházející z desetiletých zkušeností v online marketingu. Pokud si nebudete jisti a budete chtít znát názor někoho nezávislého, obraťte se na mě :-) Budu se těšit na spolupráci!

Blog o online marketingu

Google Analytics 4


Tápete s nastavením Google Analytics 4? Nechte si službu implementovat profesionálně.

Pomoc s nasazením

Vložte názor k článku: Uvažujete o koupi e-shopu?

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Temná stránka Shoptetu

  Temná stránka Shoptetu

  E-shopařovo trápení snad bude brzy u konce

  ZOBRAZIT
 • Víte, jak správně nastavit Shoptet?

  Víte, jak správně nastavit Shoptet?

  Úspěšný e-shop na pár kliků je už minulost

  ZOBRAZIT
 • Nové Shoptet doplňky jsou tady

  Nové Shoptet doplňky jsou tady

  Uvidíte, jak vám usnadní práci

  ZOBRAZIT