Víte, jak správně nastavit Shoptet?

Marek Wiener 25 / 03 / 2021

Hodnocení: 0 ×
 • Podcast
 • 0:00
 • --:--

Víte, jak správně nastavit Shoptet?

Úspěšný e-shop na pár kliků je už minulost

O tom, že správné nastavení e-shopu od Shoptetu je jeden ze základních pilířů pro úspěšný e-commerce projekt, nemám pochyb. V tomto názoru mě usvědčuje i poptávka z posledních týdnů, kdy se na mě stále více obracejí začínající e-shopaři nebo klienti přecházející právě na Shoptet, abych jim zkontroloval nastavení jejich internetového obchodu. Mám z toho radost, protože to potvrzuje fakt, že doba, kdy si každý myslel, že si založí výkonný e-shop na pár kliknutí, je zřejmě již pryč. A s čím tedy klientům nejčastěji pomáhám?

Import, objednávky, URL adresy…

Při nastavování administrace v Shoptetu mě vždy nejvíce zajímá, jakým způsobem se produkty importovaly a jestli se „přetáhly“ správně. V tomto bodě totiž vzniká nejvíce problémů, a to třeba když nejsou vyplněné názvy pro XML feed, výrobce nebo záruka. V další fázi samozřejmě zkoumám objednávkový proces, protože jej považuji za zásadní. Sleduji, zda má zákazník možnost dokončit objednávku všemi způsoby a jestli odpovídá obchodním podmínkám. Kromě rutinního nastavení se však dívám i na propojení jednotlivých služeb – například jestli má e-shop napárované kategorie nebo nastaveno měření kanálů, které se třeba používalo na staré platformě. Mezi další základní kontrolní procesy potom řadím i správnost přesměrování URL adres – zde se přesvědčuji, že je přesměrování starých adres z původního e-shopu v pořádku.

Na co nezapomenout

Mezi další náležitosti auditu patří také kontrola automaticky odesílaných e-mailů zákazníkům. Tedy moment, kdy zákazník provede objednávku nebo když se v administraci změní stav objednávky. Současně se zaměřuji i na (ne)využívání některých funkcí, které Shoptet nabízí zdarma. V takovém případě provádím soupis doplňků, které doporučuji nastavit.
 
Jak sami vidíte, převedení e-shopu na platformu Shoptet nebo jeho založení rozhodně není otázka pár kliknutí. Věřím tomu, že mít internetový obchod je kolikrát cesta. Měl by vás bavit samotný průběh všech prací na vašem snu, který vám bude v budoucnu vydělávat. Důrazně však doporučuji, abyste nechali úpravy a nastavení Shoptetu před spuštěním zkontrolovat odborníkem (třeba mnou:)

A protože vím, že nastavení a samotná orientace v Shoptetu nemusí být pro začátečníka úplně nejjednodušší, dovolím si vás pozvat na moje oblíbené školení „Jak na e-shop od Shoptetu“. Aktuální termíny, ceny a předpoklady pro školení najdete na stránkách digiskoleni.cz.

Blog o online marketingu

Audit PPC kampaní

Google Ads
A jaké je vaše skóre optimalizace. Požádejte o pomoc nebo si nechte provést kontrolu PPC reklam.

Požádat o audit

Vložte názor k článku: Víte, jak správně nastavit Shoptet?

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Shoptet - Hromadné úpravy cen v eshopu

  Shoptet - Hromadné úpravy cen v eshopu

  Hromadné úpravy včetně variant? Žádný problém

  ZOBRAZIT
 • Uvažujete o koupi e-shopu?

  Uvažujete o koupi e-shopu?

  Zjistěte všechny dostupné informace

  ZOBRAZIT
 • Využijte široké možnosti napojení Shoptetu na Money S3

  Využijte široké možnosti napojení Shoptetu na Money S3

  Nezapomeňte však na potřebné doplňky

  ZOBRAZIT