Zkušenosti s Rocketoo

Marek Wiener 16 / 08 / 2019

Hodnocení: 0 ×

Zkušenosti s Rocketoo

Přišel jsem, vyzkoušel jsem, zhodnotil jsem

Když při své práci nastavuji různé PPC systémy či zbožové srovnávače, potřebuji se na e-shopový administrační systém spolehnout. To je prostě základ. Proto mě nemile překvapilo pronájmové řešení od Rocketoo.

Pokud jste v online byznysu začátečníci, určitě na něj narazíte. Rocketoo totiž vypadá na první pohled velmi zajímavě. Podobně jako jiná e-shopová řešení umí spoustu věcí a stejně jako u Shoptetu disponuje doplňky pro možná propojení s dalšími online marketingovými nástroji. Tento e-shopový systém ale není připravený úplně na vše. Jeho doplňky jsou bohužel dost omezené, což se sice dá říct o každém e-shopovém sysému, ale u Rocketoo jde o poměrně zásadní nástroje, které zde chybí, takže si jednoduše nemůžete nastavit vše, co potřebujete.

Problémy s Google Ads

Příkladem je měření konverzí pro Google Ads. Přestože by se mohlo jednat o banální záležitost, není tomu tak. Musíte si totiž nainstalovat i Google Tag Manager, takže pokud nejste zrovna jeho příznivcem, nebude se vám na takovém projektu pracovat moc pohodlně. Já jsem zde trochu narazil – při výkonu měření kampaní mi začala dělat potíže hodnota objednávky, která se mi do Google Ads neposílala. Jak je tedy vidět, systém Rocketoo je určený spíše pro pokročilé uživatele, kteří mají povědomí o dalších službách a znají i některé odborné věci natolik, aby propojení zvládli.

Klientská podpora? Nic moc

Zastávám názor, že se dá vše vyřešit, pokud helpdesk plní svou funkci, tedy pomáhá. Bohužel u Rocketoo jsem se setkal s nepříliš ochotnou zákaznickou podporou. Sice jsem se dověděl, že mi aktivují beta verzi jejich rozšířeného doplňku (následně jsem rozchodil alespoň počítání konverzí), nicméně se i tak helpdesk ohradil, že jejich pomoc v tomto bodě končí a ať se raději obrátím na specialistu, který Google Tag Manager ovládá.

Od e-shopového systému očekávám maximum, protože na něm závisí provoz a výkon celého elektronického obchodu, a proto základě svých zkušeností nemohu Rocketoo doporučit.

Blog o online marketingu

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Co mě nejčastěji zajímá při práci s klienty?

  Co mě nejčastěji zajímá při práci s klienty?

  Tipy, jak nejlépe využít XML feedy

  ZOBRAZIT
 • Znáte modulové e-shopy šité na míru UPgates?

  Znáte modulové e-shopy šité na míru UPgates?

  Zkušenosti a postřehy s moderní e-shopovou platformou

  ZOBRAZIT
 • Jak založit první e-shop a nezbláznit se

  Jak založit první e-shop a nezbláznit se

  Tipy pro start v internetovém podnikání

  ZOBRAZIT