Školní rok zaplavil online svět vlnou novinek

Marek Wiener 10 / 09 / 2019

Hodnocení: 0 ×

Školní rok zaplavil online svět vlnou novinek

Pestrá nálož od Seznamu i Googlu

Se zářím se doslova roztrhl pytel novinek na poli online marketingu. Nebudu chodit kolem horké kaše a pojďme se na ně rovnou podívat!

Zrušení průměru v Google Ads

To je jedna z nejzásadnějších aktualit, která se podle mě dotkne úplně všech. Kampaně optimalizované na bázi průměrné pozice bude třeba dostatečně přepracovat. Specialisté si tak budou muset najít hodně času na to, aby se na říjnovou novinku nachystali. V Google Ads jsou už nyní vidět nové metriky, kterou průměrnou pozici nahradí, a to:

 • Zobrazení zcela nahoře
 • Zobrazení nahoře

Nové metriky si osobně budu muset nejdříve zažít, ale odklon od průměrné pozice spíš vítám. Tato metrika byla totiž diskutabilní – mohla vykazovat pěkné číslo, ale na konkrétních zařízeních ukazovala jiné výsledky, takže oprostit se od „průměru“ je rozhodně krok kupředu a pro mě osobně i úleva. Nebudu tak už muset vysvětlovat klientům, jak to vlastně s tou průměrnou pozicí je.

Merchant Center v novém kabátě

Z hlediska reklamních systémů je dalším osvěžením nové rozhraní Merchant Centeru od Googlu. Nejde přesně vykreslit všechny změny, ale pokud je shrnu, tak rozhraní hodně přeskládali a více kopíruje samotné Google Ads.

Vychytávky od Seznamu

Pozadu nezůstává ani Seznam. Nyní uvidíte v rozhraní administrace Zboží.cz přehled recenzí s hodnocením a číslem objednávky, což je velká výhoda, protože e-shopisté již nebudou muset tyto informace složitě dohledávat.

Dynamické bannery

A ze „seznamácké“ kuchyně tu mám ještě jednu významnější novinku. V Skliku vznikl nový typ reklamy, tzv. dynamický banner. Jak už z názvu vypovídá, jedná se o banner, který je napojený na XML feed. Výhoda spočívá v tom, že bude obsahovat vždy aktuální produkty z vašeho e-shopu. Vzhledově je hodně přiblížený klasickým DRTG reklamám, ale je navíc obohacený o šablony, které lze nastylizovat, ať už se jedná o barvy, font či popis.

Nadcházející podzim přináší opravdu dost zajímavých novinek. Věřím, že z nich budete mít stejnou radost a snad i užitek.

Blog o online marketingu

Audit PPC účtu zdarma

Využijte možnost zkontrolovat vaše nastavení PPC kampaní. Rád vám provedu audit a zdarma.

Požádat o audit

Vložte názor k článku: Školní rok zaplavil online svět vlnou novinek

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Když se PPC reklamám nedaří…

  Když se PPC reklamám nedaří…

  Nebojte se a experimentujte!

  ZOBRAZIT
 • Jsem Google Partner!

  Jsem Google Partner!

  Získal jsem důležitý certifikát pro PPC specialisty

  ZOBRAZIT
 • Nativní reklama se ladně přizpůsobí designu webu

  Nativní reklama se ladně přizpůsobí designu webu

  Ideální pro oblast zpravodajství a lifestyle

  ZOBRAZIT