Předstíraná identita nevěstí nic dobrého

Marek Wiener 20 / 05 / 2021

Hodnocení: 0 ×

Předstíraná identita nevěstí nic dobrého

Porušení zásad pro reklamy trestá Google tvrdě

Když se mi ozve zákazník, že má v Google Ads problém s předstíranou identitou, okamžitě zbystřím. V rámci programu Google Merchant Center totiž jde o porušení jedné z povinných zásad při registraci nového obchodu. V tomto článku proto tuto problematiku více rozeberu.

Co je předstíraná identita?

Pod předstíranou identitu nejčastěji spadají problémy týkající se nepravdivých informací na webových stránkách. Google sem také zahrnuje e-shopy s nepoctivými obchodními praktikami nebo obchody se zavádějícím tvrzeními. Úplný výčet Google zásad naleznete zde.

S předstíranou identitou jsem se všehovšudy setkal osobně naštěstí jen několikrát. Rozdíl oproti jiným porušením zásad Google Merchant Center spočívá zejména v tom, že pokud se obrátíte na Google podporu, tak spíš mlží, než aby vám pomohli. Proto jsem musel toto téma v rámci své PPC praxe nastudovat a hledat možná řešení. Předtím než uvedu pár příkladů, musím potvrdit, že z hlediska Googlu jde v podstatě o nejzávažnější možný prohřešek, který můžete udělat, a je posuzován velmi přísně.
 
Příklady z praxe
Jak už jsem zmínil, příkladů z praxe sice nemám mnoho, ale podělím se s vámi o několik svých zkušeností. U jednoho z e-shopů, který jsem s klientem tvořil od samotného počátku, jsem se setkal se situací, že s největší pravděpodobností na této doméně před mnoha lety musel fungovat nějaký jiný e-shop – doména tedy patřila jinému vlastníkovi. A Google si vede poctivě svůj vlastní „seznam hříšníků“. U dalšího klienta se zase Googlu nelíbilo, že měl všechny produkty v e-shopu zlevněné. Vyhodnotil zkrátka tuto praktiku jako nevhodnou a obchod do své reklamní služby nevpustil.
 
Pokud narazíte na předstírání identity, vězte, že Google přistupuje k zablokování účtu velmi tvrdě. Nečekejte žádnou pomocnou ruku a doporučuji aktivně hledat možný problém u sebe. Abych toto téma zakončil optimisticky, mohu potvrdit, že v jednom případě se mi u klienta předstírání identity podařilo s Googlem vyřešit. Pomohla mi důkladná příprava, nachystání podkladů o důvěryhodnosti firmy, a hlavně jsem dal na mnoho doporučení z internetu, takže jsem kontaktoval podporu až po několika dnech, kdy byl účet zablokován.
 
Do komentářů rád uvítám vaše tipy s řešením potíží týkajících se porušování zásad. Pokud je toto téma u vás aktuální, klidně mi napište, třeba spolu něco vymyslíme :)

Blog o online marketingu

10x NE pro správnou tvorbu PPC kampaní

Google Ads
Nasajte tipy a inspiraci od profesionálů.

Zobrazit tipy

Vložte názor k článku: Předstíraná identita nevěstí nic dobrého

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Čerstvé zkušenosti s kampaní Performance Max

  Čerstvé zkušenosti s kampaní Performance Max

  Náhrada Smart kampaně pro Google Nákupy na obzoru?

  ZOBRAZIT
 • Reporter od Seznamu, nástroj na analýzu hledání a trendů

  Reporter od Seznamu, nástroj na analýzu hledání a trendů

  Zdarma a bez registrace

  ZOBRAZIT
 • Víte, jak se projevuje inflace v PPC reklamě?

  Víte, jak se projevuje inflace v PPC reklamě?

  Sledujte aktuální vývoj a hledejte pozitiva

  ZOBRAZIT