Tvorba videoreklamy pomocí strategie ABCD

Marek Wiener 10 / 07 / 2020

Hodnocení: 0 ×

Tvorba videoreklamy pomocí strategie ABCD

Mějte ale k ruce zkušené kreativce

Že je kvalitní a hlavně zajímavé video klíčem k úspěchu v oblasti videoreklamy, není třeba nikomu vysvětlovat. Chcete přeci zaujmout pozornost diváků vaším konkrétním produktem či službou, a proto je na místě zamyslet se nad úspěšnou kreativní strategií. V tomto článku bych vás rád trochu navedl jak na to, čeho si všímat a na co klást důraz při zadání správné videoreklamy.
 
Podklady pro reklamu jsou pro začátek každé produkce velmi důležité. Mohou to být produkty nebo třeba fotky vašich realizací či služeb. Animátor, či vysloveně „video maker“, si potom již poradí nebo vás navede, co od vás bude potřebovat nebo jak vaše podklady zpracuje. Moje doporučení je zcela jednoduché – nehledejte žádné složitosti a zamyslete se spíš, jaké druhy podkladů máte, srovnejte je mezi sebou a vyberte ty, které budou vhodné pro produkci.

Znáte metodu ABCD?

Jedná se o postup vytváření videoreklam podle zásad společnosti Google. Ty vychází ze zaujetí, značky, propojení a srozumitelnosti. Jednoduše řečeno, diváky je třeba upoutat, zviditelnit svůj brand, navnadit je k aktivitě nebo přemýšlení a samozřejmě je také vyzvat k akci, např. k nákupu.

 
Zaujetí (Attract)
Ve videoreklamách je vhodné používat příjemné barvy a efekty. Pokud to jde, buďte při prezentaci vašeho produktu originální a nápadití. Pro zaujetí diváka je dobré používat detailní záběry, velmi dobře funguje i tempo reklamy (hudba ve spojení s obrazem).
 
Značka (Brand)
Klíčové je představení značky co nejvíc zkraje videa, a to ideálně v prvních 5 sekundách. Značka by měla být ve videu nejen viditelná, ale měla by i zaznít.
 
Propojení (Connect)
Zde už je zapotřebí jisté míry kreativity. K propojení diváků s vaším brandem je totiž dobré využít příběh, například nějakou zápletku nebo akční téma, ve kterém se sledující najde.
 
Srozumitelnost (Direct)
Ve videoreklamě je určitě základem srozumitelně vysvětlit, co je jejím cílem, tedy zda mají potenciální zákazníci navštívit web nebo jestli se mají někde registrovat. Nasměrujte je také k akci, a to nejen vizuálně, ale i slovně. Zároveň zkuste navodit atmosféru naléhavosti, limitované nabídky, např. časově omezené akce.
 
Vyrobit úspěšnou videoreklamu určitě není jednoduché a vyžaduje to zkušenosti a hlavně nadání, proto se stačí obrátit na kreativce s praxí, kteří vám s tvorbou té správné reklamy pomohou.

Blog o online marketingu

Perfektně zvládnutý Facebook a Instagram

Jak na reels a stories
Šablona, jak na Reels a Stories, která dokonale ukazuje principy viditelných ploch.

Více o Reels a Stories

Vložte názor k článku: Tvorba videoreklamy pomocí strategie ABCD

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Využití demografických údajů v reklamě

  Využití demografických údajů v reklamě

  Víc informací o publiku, víc konverzí

  ZOBRAZIT
 • Experimenty s reklamou

  Experimenty s reklamou

  Buďte trendy a hledejte nové cesty

  ZOBRAZIT
 • Nezapomínejte na publikum

  Nezapomínejte na publikum

  Je to důležitá součást marketingové strategie

  ZOBRAZIT