Podzimní novinky ze světa online marketingu

Marek Wiener 05 / 11 / 2020

Hodnocení: 0 ×

Podzimní novinky ze světa online marketingu

Google, Facebook i další nástroje mají co nabídnout

Čas se nám posunul o hodinu, dny se zkrátily a mě napadlo sepsat pro vás několik zajímavých novinek z online marketingu. Vybral jsem několik klíčových, které se mi nejvíce zamlouvají a které mám v plánu brzy vyzkoušet.

Google Analytics 4

Jednou ze zásadních novinek je nová verze Google Analytics. Oproti verzi Universal nabízí jiný pohled na data – hlavní změnou je vnímání eventů. Návštěvnost a zobrazení jde tedy stranou, všechna data se vztahují směrem k vytvořeným událostem a cílům a od této logiky se vše vyhodnocuje. Novinka je to poměrně žhavá, a přestože Google tuto verzi přestal označovat jako „Beta“, nástroj je stále ve stavu vývoje, takže do běžného provozu se dostane zřejmě až v následujícím roce.

Feed scraper od PPC Bee

Jedná se o celkem šikovného pomocníka, který pomocí URL site mapy získá veškeré produkty a kategorie, které můžete následně upravit dle potřeby na produktový, kategorický nebo brandový feed. S touto novinkou tak již nebudete muset obtěžovat programátora, aby vytvořil feed na míru a necháte vše na PPC Bee. Ten si vezme z vašich stránek URL, drobečkovou navigaci, filtry, počet produktů v kategorii i ceny.

Blending Bull od Mergada

Z Mergada mám pro vás také jeden tip, jde o novinku z oblasti aplikací. Blending Bull patří k jejich nejnovějším vymoženostem a umí spojovat několik XML feedů do jednoho. Určitě jej vyzkoušejte! 

Nové okruhy uživatelů a Commerce Manager na Facebooku

I Facebook přišel se zajímavými novinkami. První z nich je Commerce Manager, který nabízí kompletnější správu katalogu, událostí a možnosti komunikace s vaším pixelem. S Commerce managerem souvisí i další funkce, do kterých ale nechci příliš zabředávat, protože ne všechny  jsou nyní dostupné. O tom třeba až příště. Další vlaštovkou jsou okruhy uživatelů Shopping Engagement a Shopping Lookalike. Jak už název napovídá, jedná se o publika, které budou mít vysoké skóre k nákupu, nebo tvorbu konvertujících podobných publik.
 
Novinek v online marketingu je skutečně dost a vzhledem k aktuální pandemické situaci a doporučení setrvávat co nejvíce doma, můžete využít následující podzimní čas a do online marketingu více proniknout. Já to mám také v plánu, takže další novinkový článek na sebe jistě nenechá dlouho čekat.

Blog o online marketingu

Audit PPC kampaní

Google Ads
A jaké je vaše skóre optimalizace. Požádejte o pomoc nebo si nechte provést kontrolu PPC reklam.

Požádat o audit

Vložte názor k článku: Podzimní novinky ze světa online marketingu

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Kdy se pustit do kategorizačního feedu?

  Kdy se pustit do kategorizačního feedu?

  Vyzkoušejte nástroj pro efektivní online marketing

  ZOBRAZIT
 • Proč se zajímat o Google Consent Mode v2?

  Proč se zajímat o Google Consent Mode v2?

  Povinná novinka pro personalizovanou reklamu

  ZOBRAZIT
 • Ukrajinská krize v online marketingu

  Ukrajinská krize v online marketingu

  Nezapomeňte zazálohovat svoje data

  ZOBRAZIT