Tipy pro založení dropshippingového e-shopu

Marek Wiener 12 / 02 / 2021

Hodnocení: 0 ×
 • Podcast
 • 0:00
 • --:--

Tipy pro založení dropshippingového e-shopu

Jednoduché obchodování bez vlastního skladu

Protože online obchodování je za poslední roky stále na vzestupu, připravil jsem pro vás další článek, který otevírá možnosti všem e-shopařům, kteří nechtějí řešit složité papírování nebo mít vlastní sklad, ale chtějí se věnovat hlavně brandu, marketingu a různým strategiím v rámci propagace. Pojďme se tedy podívat na kobylku dropshippingu.
 
Dropshipping je forma obchodování, která umožňuje provozovat vlastní internetový obchod bez nutnosti skladových prostorů. Proto je potřeba zaměřit se primárně na produktové portfolio. Na českém trhu jsem si posvítil na službu dropshipping.cz od společnosti Gadgets House, s.r.o. Nejenže nabízí snadné napojení na nejpoužívanější českou e-shopovou platformu Shoptet, ale disponuje i kvalitní nabídkou produktů. 
Nechybí zde ani populární skladové zásoby BigBuy. Mohu potvrdit, že toto zboží se v českém e-commerce prostředí dobře prodává, přestože ne vždy jde o nejkvalitnější kousky, protože se jedná převážně o produkty vyrobené v Číně, takže je zapotřebí si správně vybrat. Můžete si však zvolit ze zhruba 100 000 produktů a 17 různých sortimentů od mnoha dodavatelů, takže se nemusíte o kvalitu zbytečně obávat předem, stačí si vše dobře promyslet a nakoupit od ověřených dodavatelů. 

Co zajistit před spuštěním?

 1. Samozřejmě produkty a zároveň je potřeba mít jasnou představu, aby už samotný brand korespondoval s vaší strategií, bez které se neobejdete. A protože nebudete první, kdo dropshippingový e-shop provozuje, bude nutné se nějak odlišit. 
 2. Propojení vlastního skladu s dropshippingem. Zde však vzniká poněkud komplikovaný systém, protože zboží neodesíláte vy, a dokonce koncovému zákazníkovi ani nefakturujete. Objednávka ze dvou různých skladů je tak z logistických důvodů nemožná. Zjistil jsem však, že prodej vlastního zboží a produktů dropshippingového charakteru je možné spojit v rámci jednoho e-shopu, pakliže přesunete své položky právě do skladu společnosti Gadgets House. Konkrétně se jedná o službu Fulfillment, která vám pomůže s logistikou, protože doručování zařídí za vás.
 3. V neposlední řadě bych zvážil marže nabízených produktů, abyste uživili sebe i svůj e-shop. Marže zkrátka musí být odpovídající vzhledem k dlouhodobé udržitelnosti projektu.

Dropshipping a pronájem skladů pro e-shop jsou rozhodně velmi zajímavá aktuální témata, kterým se hodlám v budoucnu na blogu určitě věnovat, takže o podobné články určitě nebudete ochuzeni.

Blog o online marketingu

Perfektně zvládnutý Facebook a Instagram

Jak na reels a stories
Šablona, jak na Reels a Stories, která dokonale ukazuje principy viditelných ploch.

Více o Reels a Stories

Vložte názor k článku: Tipy pro založení dropshippingového e-shopu

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Marketingová agentura jako skvělý parťák

  Marketingová agentura jako skvělý parťák

  Aneb jak si dobře vybrat a neprohloupit

  ZOBRAZIT
 • Eliminujte bezpečnostní upozornění při stahování a instalacích

  Eliminujte bezpečnostní upozornění při stahování a instalacích

  Získejte důvěru vašich zákazníků

  ZOBRAZIT
 • Analýza placeného prémiového obsahu

  Analýza placeného prémiového obsahu

  Online média versus streamovací služby

  ZOBRAZIT