Jak používat formát GIF při propagaci

Marek Wiener 14 / 05 / 2021

Hodnocení: 0 ×

Jak používat formát GIF při propagaci

Na Facebooku a v dalších reklamních systémech

GIFy jsem si v poslední době oblíbil, protože mi tato „sekavá“ reklama přijde přitažlivější než klasické video. Používám je nejčastěji při propagaci na sociálních sítích, tento formát ale lze aplikovat i v PPC reklamě na Google Ads nebo Skliku.
 
K čemu jsou GIFy dobré
Díky souborům GIF jste schopni svůj reklamní vizuál rozpohybovat, ale počítejte s tím, že se nikdy nevyrovnají klasickému video formátu. I když videa postupně zlepšují svoji kompatibilitu a rozšíření v reklamních systémech, běžný uživatel častokrát narazí na rychlost připojení k internetu a jiná omezení (například ne každý reklamní systém upřednostňuje video formát před klasickým image formátem).

Jak na formát GIF

K tvorbě GIFu potřebujete určitě kreativce. Zejména fotograf musí už v rámci scénáře myslet na to, aby bylo možné vytvořit i GIF formát. S tímto konceptem se často setkávám v reklamě u parfémů od Notina nebo na e-shopech s přírodní kosmetikou. 
K tvorbě samotného GIFu nepotřebujete žádný placený software, poradíte si v klidu s tímto nástrojem. Je plně funkční a stačí si jen připravit fotografie v určeném rozměru a velikosti.
 
Kde to drhne?
Největším oříškem bývá velikost formátu, protože seskládat GIF tak, aby byl přitažlivý a zároveň ne příliš velký, je poměrně složité. Často potřebujete dát dohromady několik fotografií, takže teoreticky budete muset použít profesionálnější nástroj nebo trochu slevit ze svých požadavků na kvalitu či počet seskládaných snímků.
 
Jak už jsem psal výše, GIFy můžete využít na Facebooku, Instagramu, v Messengeru a Audience Network. Zde vidím další kámen úrazu, protože ne vždy se GIF načte jako obrázek, ale někdy přímo jako video. Samotný Facebook upozorňuje v nápovědě, že soubory .gif se nemusí přehrávat na všech mobilních zařízeních, zejména na starších telefonech a pomalejších sítích. Pokud chcete dosáhnout lepších výsledků, doporučuji, aby váš GIF v žádném případně neblikal a nebyl příliš objemný (do 10 MB).

Blog o online marketingu

Speciální promo kódy Google Ads


Získejte dotaci 25 000 Kč na kampaně v Google Ads. Napište mi.

Chci promo kód

Vložte názor k článku: Jak používat formát GIF při propagaci

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Desatero proti zablokování Business Manageru

  Desatero proti zablokování Business Manageru

  Tipy, jak se vyhnout problémům s Facebookem

  ZOBRAZIT
 • Velké novinky: změny v měření na Facebooku a nová cookies lišta

  Velké novinky: změny v měření na Facebooku a nová cookies lišta

  Nebuďte pozadu a sledujte letošní změny v online marketingu

  ZOBRAZIT
 • Jak vysosat z Facebooku ta nejdůležitější data?

  Jak vysosat z Facebooku ta nejdůležitější data?

  Zajímavé tipy na kvalitní výstupy

  ZOBRAZIT