Zajímá vás Twitter Ads manager?

Marek Wiener 25 / 08 / 2023

Hodnocení: 0 ×
 • Podcast
 • 0:00
 • --:--

Zajímá vás Twitter Ads manager?

(Ne)Výhody reklamy na sociální síti X

Dnes jsem si pro vás připravil pár řádků k seznámení s Twitterem, respektive jeho X Ads managerem. A k čemu se vůbec hodí? Jak už název napovídá, slouží pro správu kampaní na sociální síti Twitter neboli X, jak se teď nově prezentuje.

V čem se X-ko liší od ostatních?
Tato „socka“ je oproti jiným poměrně dost odlišná, protože se zde prezentuje velké množství státních institucí a politických organizací, dále tady mají zastoupení rozličné firmy a větší nadnárodní giganti. Mezi zajímavou skupinu přispěvatelů patří i mediální domy a jednotliví novináři. Kromě výše zmíněných bych ještě doplnil skupiny úzce profilovaných jedinců, ať už se jedná o geeky či specialisty v určitém oboru. Co se týká inzerentů, nejčastěji se jedná o větší společnosti, které mají nějaký zásadní důvod být vidět. 

Co vám taková reklama nabízí?
Obecně řečeno – úplně stejné možnosti jako jinde. V nabídce zacílení můžete využít povědomí, dosah nebo konverze. Zajímavostí jsou ale spíše novinky, které X Ads manager poskytuje, což je například typ kampaně na klíčová slova. Určete si proto, v jakém výskytu témat se má reklama objevit.

X a jeho zvláštnosti
Zatím na X-ku v mém okolí inzeruje málokdo. Proč tomu tak je, jsem zatím neprozkoumával, ale dá se předpokládat, že to bude buď zvláštností jeho uživatelské základny, nebo kontroverzím, které tuto síť provází. Mluvím zejména o dávných problémech s utlačováním svobody projevu nebo převzetí novým majitelem Elonem Muskem.

Vyzkoušet, či nevyzkoušet?
V marketingu se má experimentovat, nicméně u X-ka bych doporučoval tento krok zvážit. Zkrátka měli byste mít určité předpoklady, proč do toho jít. Pokud jste je našli, nezbývá nic jiného, než si určit rozpočet a vyzkoušet, co jste schopni z X Ads dostat. Každopádně pokud budete chtít s těmito reklamními kampaněmi pomoct, určitě se na mě obraťte, rád vám pomohu.

Blog o online marketingu

Perfektně zvládnutý Facebook a Instagram

Jak na reels a stories
Šablona, jak na Reels a Stories, která dokonale ukazuje principy viditelných ploch.

Více o Reels a Stories

Vložte názor k článku: Zajímá vás Twitter Ads manager?

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Marketing, který nejde vidět…

  Marketing, který nejde vidět…

  …a přece je všude kolem nás

  ZOBRAZIT
 • Desatero proti zablokování Business Manageru

  Desatero proti zablokování Business Manageru

  Tipy, jak se vyhnout problémům s Facebookem

  ZOBRAZIT
 • Využívejte sociální sítě efektivně

  Využívejte sociální sítě efektivně

  Malý český průvodce social media

  ZOBRAZIT