Nejlepší řešení pro technickou podporu?

Marek Wiener 24 / 03 / 2023

Hodnocení: 0 ×
 • Podcast
 • 0:00
 • --:--

Nejlepší řešení pro technickou podporu?

Najděte ten váš pravý helpdesk

Tento článek věnuji speciálně firmám, které řeší efektivitu svých zaměstnanců a zároveň chtějí dostat na vyšší úroveň prezentaci svých služeb či produktů. Řeč bude tentokrát o platformách pro nápovědy čili supportu.

V posledních měsících jsem v rámci svých pracovních aktivit řešil i jiné oblasti než PPC reklamy – hledal jsem šikovnou nápovědu, která by reflektovala potřeby klientů a zároveň byla přehledná, dobře ovladatelná a s možností vyhledávání.

Po stopách šikovné nápovědy

Pátral jsem po internetu hodně dlouho, až jsem navštívil svoje oblíbené nástroje a zkoumal, jak tuto otázku řeší. Přitom jsem také narazil na poskytovatele zajímavých helpdeskových platforem, které vám chci představit.

Pokud přemýšlíte, jakou platformu pro online nápovědu zvolit, máte hned dvě možnosti. Určitě je dobré se nejdříve rozhodnout, jestli si přejete ji mít někde u sebe na serveru či hostovanou jinde. Z mého pohledu má služba na vlastním serveru jistá rizika, a to zejména fakt, že stabilita a přístupnost půjde na vaše bedra. Hostovaná nápověda mi osobně dává větší smysl, protože vám odpadnou starosti a poplatek bývá poměrně často směšný. Pojďme se tedy rovnou podívat na pár tipů:

Open source systémy na vlastním serveru

Pozn.: Setkal jsem se i s nápovědou běžící na Wordpressu.

Hostované služby

Ani k jedné z nabízených služeb zatím bohužel nemám žádné rady ani doporučení. Myslím si však, že správný výběr spočívá ve zkoušení a následném zjištění, který nástroj vašemu podnikání nejlépe sedne.

Závěrem ještě chci dodat, že jsem viděl mnohokrát i naprosto vlastní řešení platformy. Nápověda byla naprogramována přímo na míru, ovšem s takovým způsobem řešení zatím nemám bližší zkušenosti, protože žádný z mých klientů se do této „divoké“ realizace zatím nepustil. 

Blog o online marketingu

10x NE pro správnou tvorbu PPC kampaní

Google Ads
Nasajte tipy a inspiraci od profesionálů.

Zobrazit tipy

Vložte názor k článku: Nejlepší řešení pro technickou podporu?

Zpráva je povinná

Jméno je povinné

Heslo je povinné nebo se neshoduje

Děkuji za názor. Vaši reakci si brzo přečtu!

A protože si cením, že jste věnovali svůj čas napsáním komentáře připravil jsem pro vás malý dárek. Stáhněte si můj E-BOOK:

Inspirace pro Facebook 2020 (PDF)

Komentáře

Další témata nebo články by vás mohly také zajímat:

 • Znáte Google Optimize?

  Znáte Google Optimize?

  Přitažlivý nástroj pro A/B testování

  ZOBRAZIT
 • Víte, jak řešit duplicitní obsah na webu?

  Víte, jak řešit duplicitní obsah na webu?

  Pomůže vám Google Search Console

  ZOBRAZIT
 • Víte, jak nastavit nové Google Analytics 4?

  Víte, jak nastavit nové Google Analytics 4?

  Tipy pro vychytané používání „čtyřek“

  ZOBRAZIT